Mezi dvěma muži

Zorka zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, jsem rozvedená, dvě děti. Dostala jsem se do zvláštní situace. Nejprve jsem se v této době covidu virtuálně zamilovala do ženatého muže. Píšeme si mnoho zpráv denně a nyní se i scházíme asi tři měsíce zhruba jednou týdně. Sex spolu zatím nemáme, jen líbání, objímání, chodíme spolu za kulturou, do restaurace, povídáme si o všem možném a úžasně si rozumíme. Je to jako počínající vážný vztah. Jenže… Jeho manželství je vyhaslé, ale nevím, jestli by byl schopen opustit dceru. Já jsem se ještě předtím, než jsme se začali scházet, snažila držet odstup a zkusila jsem se ohlížet i jinde. Na seznamce jsem se seznámila s rozvedeným mužem, který má také dceru, ale minulost vyřešenou. Dost o mě stál a po pár schůzkách jsem s ním skončila v posteli. Asi se to stalo hlavně proto, že jsem byla v tomto ohledu dost vyprahlá. Od té doby jsme se párkrát sešli u mně doma za účelem sexu. Jako by se však to, co se mi na začátku jevilo jako snad určitý vztah s potenciálem, nějak vytratilo. Pořád mluví už jen o tom sexu. Ten rozvedený pak dostal covid a asi šest týdnů jsme se neviděli a mezitím jsem se začala scházet s tím ženatým. Ten už je zdravý a naléhá na schůzku (samozřejmě si představuje, že se budeme milovat). Jenže já bych to vše nejraději vrátila na začátek a spíš ho nejdřív trochu poznávala v přátelském duchu. Nějak se na něj nedokážu citově napojit. Cítím, že miluji spíš toho ženatého, jenže tam zas nevím, zda je nějaká perspektiva. Sice se jednou zmínil o tom, že by opustil manželku, ale teď o tom zas nemluví. Myslím si, že v obou případech se jedná o hodné muže. Problém je, že nějak nedokážu dostat své city pod kontrolu a ten rozvedený mi to neulehčuje, nechce jít ani do kina, nesdílí se mnou svůj vnitřní svět, jako by snad žádný neměl, jeho hlavním tématem je jeho toužení po mě. Ale říkám si, že třeba k sobě ještě najdeme cestu…nevím. s ženatým se však nyní nedokážu rozejít, jsem na něj citově navázaná, píšeme si pořád, sdílíme své myšlenky, vyměňujeme si knížky, myslím na něho s něhou. Oba jsou však stejně ochotni mi pomoci v praktických záležitostech, oba se ke mně chovají hezky. Nějak nevím, co dělat.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá Zorko,
jako žena ženu vás chápu. Z teoretického pohledu vás musím upozornit na to, že svým zpusobem jednání si komplikujete život, což v podstatě už víte. Bod č. jedna – psát si se ženatým mužeme znamená vstoupit do experimentu, vstoupit do rodiny, být součást manželské krize… další vývoj vztahu je nejistý … bod. č.2 – tak jako většina žen v současnosti jste poskytla sexuální vyžití muži, jehož jste plně nepoznala a neprověřila hloubku jeho vztahu k vám. 
Takže vyhodnocení – ten, kdo s vámi nechce sdílet čas tvořivě, pro vás není životní partner. Podle všeho z něj lásku necítíte ani porozumění.
K ženatému jsem se vyjádřila.
A třetí vztah je vztah k vám, k sobě samé… sama k sobě, ke svému srdci, ke své vagíně – navnímat, nacítit – jak o ně pečujete – jak je milujete … od toho se bude odvíjet nejvíce vaše životní spokojenost sama se sebou.
Když budete mít chut, mužeme se sejít a popracovat na vyladění se sama na sebe… od toho se odvíjí, jak dál.
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.