milostný trojúhelník

Youda zeptal se před 2 roky

Zdravím, 
mám jeden takový problém a byla bych moc ráda, kdyby mi kdokoliv pomohl.
Už dva roky chodím s klukem, kterého stále miluji, ale v poslední době se cítím dost zmateně.
Něco podobného jsem s ním prožila už jednou – zvítězil on, ale ne kvůli tomu, že by se snažil. Nechali rozhodnutí na mně, ani jeden neudělal chybný krok. Ze začátku jsme měli dost problémů, dělá mu problém komunikovat a vyjadřovat celkově to, že mě miluje, svými činy etc. Je ale hodný a hrozně mě přitahuje, navíc máme společnou minulost a strávený čas. Před několika měsíci mi do vztahu vstoupil nový kluk – původně kamarád, máme spolu neskutečně věcí společných a na rozdíl od předchozího vztahu, jsem si s ním stihla za ty tři měsíce udělat tolik zážitků, které skoro nemám za ty dva roky s tím prvním. (Oba jsme extrovertní a spontánní, partner je spíše klidnější povahy.) Také máme společný smysl pro humor, podobné myšlení, říkáme stejné věci a od konverzace s ním se nemohu odtrhnout – to jsem s tím prvním skoro nezažila. Situace je taková, že jsem partnerovi dala pauzu, abych přišla na to, zda mi chybí. Ten měsíc byl opravdu v pohodě, vídala jsem se s tím druhým, který mě dělal šťastnou, ale měla jsem tam samozřejmě pár hroutících momentů. Před pár dny jsem se s partnerem sešla, (vyčítal si že nezvládne být dobrým přítelem a že se nejspíš už nezmění) a způsobilo mi to naprosté zhroucení, nedokážu mu dát konec vzhledem k historii a mými stále přetrvávajícími city.. jenže také nemohu mít oba. Co tedy dělat, když jednoho stále miluji a do druhého jsem se tak nějak zamilovala a dal by mi všechno? 
Děkuji, hezký den přeji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá youd,
tuším, že jste mladá a poznáváte sebe i druhé… to je v pořádku, postupně je třeba uvidět, že vztah je optimální  kombinace intimity, vášně a oddanosti. U vás mne upoutala poslední věta: jednoho stále miluji a do druhého jsem se tak nějak zamilovala a dal by mi všechno. Projděte v sobě slova,pocity Miluju a zamilovala … nic není špatně… jen vnímejte….
pak jako inspiraci doporučuji https://rovena.info/milenec-nebo-manzel.html  a https://rovena.info/zustat-nebo-jit-umeni-rozhodnout-se.html 
Přeji vše dobré a zkuste ty články vnímat duší nejen hlavou… :)

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.