Můj manžel mě neoslovuje

Lenka zeptal se před 1 rokem

Dobrý den. Mám problém, který mě poslední dobou velmi frustruje. Můj manžel mě neoslovuje. A to ani mým jménem ani přezdívkou, prostě vůbec nijak. Jsem jenom Ty… (Ty máš, Ty chceš apod.) Strašně mi chybí slyšet své jméno. Po odchodu z práce ho už neslyším od kolegů, děti mi říkají mami a vnučka babi. S manželem jsem o tom mluvila, řekla, že mi to oslovení schází, ale jeho odpověď byla, ať si zvyknu. Pak se chvíli snažil hned ráno mě oslovil, aby to měl rychle z krku a pak už zase nic. Zkoušela jsem nereagovat, pokud po mě něco chce, dokud mě neosloví, ale nikam to nevedlo. Je vůbec nějaká možnost, že mě bude oslovovat. Oslovovat umí, dceři normálně říká jménem a docela často. Děkuji za Vaši odpověď. Lenka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Leni,
sama víte, že druhého nezměníme. Chápu, že někdy by nám od druhého maličkost udělala radost, že bychom měli pocit, že nás má rád – nerozumím tomu, proč si lidi takovou radost navzájem nemohou udělat. Prosbu jste řekla, vymáhat to nemůžete, mužete požádat přátele, sousedy… taky se mužete občas oslovit sama sebe … mužete to vnímat jako sebepohlazení … a od manžela budme rádi za to dobré, co je. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.