Muž cholerik

Petra Macháčková zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den,můj dotaz se týká chování mého muže k dětem. Je cholerik,není den,kdy by na děti za něco neřval. Nemá trpělivost na běžné záležitosti,jako je úklid či plnění domácích povinností. Mám dvě dcery 6 a 9 let,velmi samostatné,chytré a za mě i poslušné,nemám s nimi problém. Problém je muž,nemá dostatek empatie,tepělivosti,citlivosti a hlavně důslednosti.Vybouchne každý den jen když je jde uložit,jdu jen vyvenčit psa a najdu po deseti minutách uplakané zajíkající se děti a starší dcera mi pak pláče že tátu nenávidí. Jednou už se mi z toho složila,že jsem myslela,že muže vyhodím. Nikdy jsem ho před dětmi neschazovala,nechci mu podrývat autoritu,ale i pro mě jsou ty jeho výbuchy vzteku neúnosné. Zkoušela jsem s ním mluvit narovinu,co mi vadí,co si myslím ,že je špatně..Nechce o tom slyšet.. Nemá u dětí respekt ani autoritu,protože není důsledný a jen na ně křičí. Jak mu mám vysvětlit ,že s tím musí něco dělat a že má začít u sebe? Starší dvera má povahu po něm a jsou v sobě neustále ,ona si to i moc bere,logicky,je malá aby si tu vinu nesvalovala na sebe,snažím se ty situace urovnat a vysvětlit,ale docházejí mi síly a když pak najdu děti uplakané s tak silnými slovy o nenávisti,vše se ve mě pře. Snažím se dětem vysvětlit,co je špatně,ale nemohu slepě omlouvat jeho chování. Chci ze svých dcer mít sebevědomé ženy.Jak muže presvědčit aby hledal pomoc?
Děkuji Petra

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 měsíce

Milá Petro, 
kouzelná rada neexistuje – věřím, že jste udělala v té věci, co jste mohla. 
Moje otázka: jak vypadá vaše partnerství? co intimita?
Někdy se člověk mění, až když ztrácí a někdy vůbec … 
Pokud byste chtěli oba přijít, ráda vás potkám.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.