Navstevy rodicu

Marketa zeptal se před 6 měsíců

Dobry den, 
chtela bych vas poprosit o radu. S manzelem jsme spolu pet let, nikdy jsme nemeli vaznejsi konflikt, az ted, kdyz se nam narodilo druhe dite. Bydleli jsme ve vetsim meste, prestehovali se na malomesto, kde bydli manzelovo rodice. Pred prestehovanim jsme se dohodli, ze frekvence navstev nasich rodin ponechame stejne (manzelovo rodice 1x za 3 tydny, me rodice 1x za 4 tydny – preci jen bydli 150 km daleko). Po porodu vsak na me manzel zacal vyvijet natlak (na popud natlaku jeho mamky – coz sam priznal), abychom se stykali kazdy druhy vikend na odpoledne (domluva, kterou jsme provedli pred nastehovanim pry byla „bezdetna“). Potiz je vsak v tom, ze to jednak nepovazuji „za fer“ vuci me rodine, ktera by take takhle casto rada videla vnoucata, ale chape, ze mame nejaky svuj rodinny zivot, a za druhe – manzel pracuje od rana do vecera, vraci se casto pred sedmou, tak bych chtela, abychom se behem vikendu uzili hlavne my a nase deti. Velmi intenzivne argumentuje tim, ze ke tchyni mohu chodit i sama, bez nej, ale uprimne – do „samotnych“ navstev se mi nechce ze dvou duvodu – za prve proto, ze jsou „vynucene“, a ja se tak citim pod natlakem, a za druhe, kdyz jsme s jeho mamkou o samote, casto slychavam vytky, ze nas vidi malo, ze by chtela chodit s kocarkem, ze ji manzel slibil, ze se budeme vidat casteji, apod. Chci vas poprosit – je muj nahled „spravny“, ze si myslim, ze je fer vuci vsem zachovavat intervaly (plus/minus) me rodice 1x za 4 tydny a jeho 1x za tri? Prijde mi, ze pokud bych narokovala to, co on, kazdy vikend bychom byli bud s jeho nebo s mymi rodici, a to, myslim, neni pro rodinny zivot zcela spravne, nevidime-li se prilis behem tydne my dva a on s detmi. Manzel take dosti argumentuje, ze jeho rodice jsou jina situace nez mi, protoze ted bydlime ve stejnem meste. Je to tak ale „spravne“? Moc vam dekuji za odpoved a vas nahled na situaci. Nerada se hadam, ale myslim, ze je dulezite, abychom meli i prostor pro nase spolecne zname..
Marketa

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá Markétko, 
když jsem četla větu: „ze to jednak nepovazuji „za fer“ vuci me rodine… “ tak jsem si říkala: „proboha – o co kdo souteží a bojuje …  “   další slovo Nárokovat …   Nějak to nevedete plynule …  Chápu, že chcete si organizovat život podle sebe, že chcete víkendy s dětmi a manželem … a že nelze nikoho k ničemu nutit… Doporučuji vám, abyste se naučili přirozeně plynout, možná nelpěli ani jeden na intervalech … a jestli máte trochu čas a energii, proč nepobýt ve všední den s tchýní … ohledně jejích připomínek mužete být inertní nebo říci, prostě to časteji nejde …  když budete pracovat na odporu, bude rust … můžete být vuči jejím hláškám neutrální …  Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.