Neadaptovani ditete ve skolce

Martina zeptal se před 1 rokem

Dobrý den paní doktorko,
Potřebuji radu ohledně syna a jeho chování v mateřské školce. Syn Jakub bude mít v květnu pět let a od září chodí prvním rokem do školky . V loňském roce se z kapacitních důvodu do školky nedostal, bydlíme na malé vesnici. Normálně je zdravý, šikovný kluk, jediný problém má s mluvením, hůře vyslovuje některá pismenka a občas mu je tím pádem špatně rozumět. Navštěvujeme logopedie. Od září až do dnes se ve školce pořádně neadaptoval. Vůbec tam nechce jist ani pít.  A tim myslim opravdu vůbec, ani když má někdo z dětí oslavu a přinese pochutiny, vůbec nic tam nikdy nechutnal.  Pokud ovšem je někdy nemocný a oběd donesu ze školky domů, tak jej bez problémů sní.

<span;> Další problém je, že tam téměř vůbec nemluví, s dětma vůbec a s učiteli jen nejnutnější.
<span;> Za další si tam nechce hrát, ráno přijde, posadí se na koberec nebo lavičku a sedí a pozoruje. Když ho učitelka vyzve k nějaké činnosti, tak jde, ale sam od sebe si pro žádnou hračku nejde. Chodí po obědě domů, takže tam tráví opravdu krátkou dobu cca od 8-12:30h. Nemocný nebývá, takže docházku má skoro stoprocentní. Když se ho doma zeptáme proč si nehraje, nejí, odpovídá nevim… nemá na to žádný argument.  Snažíme se mu všelijak domluvit, po dobrém a už i po zlém, nic nepomáhá.  Myslíte, že to má nějaký důvod, jak se k tomu postavit? Jinak teda povahou je takový stydlivy, rozvážný, citlivý kluk .
<span;>Předem moc děkuji za radu 

<span;>Martina Dulovcová

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Doporučuji obrátit se na dětského psychologa a nebo zvolit strategii, že se časem věci upraví … přijde mi vcelku fajn, že jste zvolili dobu v MŠ kratší – a že jste ji nezrušili …

 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.