Nečekaný odchod partnera

Valenta Josef zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den
Po 23 letech mě náhle z ničeho nic opustila manželka. Zanechala po sobě dva syny 17,20 let. Musím se o ně starat jelikož jsou ještě studenti. Ptají se mě proč jejich matka odešla,když k tomu neměla sebemenší důvod.Normální harmonický vztah.Zjistili jsme že odeěla k novému partnerovi i se psem který byl fixovaný na domov. Předpokládám zamilovonost.
Zdůvodnila to pouze a jenom abychom jí pochopili,že toho měla dost a že táta není tak špatný člověk,ale že to musí zkusit žít jinak a jít svou cestou.Synové se neustále ptají, jestli je možnost jejího návrtu?  Dále mě řekla,že udělala velkou chybu a že se mi nemůže kouknout do očí , že ten problém je neodpustitelný co udělala.
Děkuji za odpověď
Valenta

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milý Josefe,
děkuji za sdílení příběhu – moc z něj nevnímám otázku – témat tam je několik. 
Princip je, že každý si musíme zpracovávat své pocity a emoce. Vy – synové i manželka … každý své .. cílem je přijetí a odpuštění – sobě i druhým… přijetí se lépe děje skrze pochopení.
držím palce, necht rodina najde vyrovnané, láskyplné a svobodné vztahy … 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.