nechut-k-zivotu

Tereza zeptal se před 3 roky

Dobry den, už tak 3 měsíce se se mnou něco děje a já si neumím vysvětlit co. Přijde mi, ze jen ,,prezivam”, jdu do práce a z prace domu. Doma jsem bez energie, nic dělat nechci. K tomu mám pocit úzkosti, často teď bezdůvodně brecim, na své blízké jsem podrážděna(až je mi to kolikrát líto, jak se chovam). Nechci se s nikým stýkat, nejraději teď lezim v posteli a přemýšlím, co mě tak asi v životě čeká. Často moje stavy doprovází bolest hlavy, krční páteře a přijde mi, ze nespim dobre. 
Jedna se o nějakou poruchu, a tím pádem mám vyhledat odbornou pomoc nebo se jen příliš podceňuji, mám zatnout zuby a víc se snažit? Dekuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá terezko,
také bych na vašem místě hledala, co je za tím poklesem životní energie – slyším to v poslední době více než jindy ….  někdy to může být spojené i s tělem, hormony, vitamíny….  jindy to může být tím, že žijeme jinak, než bychom měli, chtěli…. chybění radosti v životě, chybění lásky v srdci …. Každopádně doporučuji konzultaci s člověkem, kterému budete důvěřovat, který bude vcelku dobře na vás napojen…. Určitě je důležité zabývat se i zdrojem úzkosti – úzkost je nepoznaný strach …. Možná by byla vhodná i antidepresíva z rukou psychiatra.
Můžete vyzkoušt i cvičení tchi kung – třeba i online https://orelvhnizde.cz/
Přeji vše dobré :)
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.