Nedaří se

Aneta zeptal se před 3 roky

Dobrý den.
Mám problémy si najít práci. Mám vystudované učiliště s nástavbou zakončené maturitou. Ale maturitu mám díky tomu, že ji mám nabiflovanou a vydřenou. Ohledně práce mám pocit, že jsem absolutně nepoužitelná. Už téměř rok nemůžu najít práci. Již jsem prošla tolik pohovorů a životopisů, ale bezúspěšně. Chtěla bych skloubit rodinu a práci, abych viděla své ještě dosud malé děti a zároveň dělat práci, která by mě bavila. Je mi 39 let, a ohledně práce jsem v kolektivu spíš uzavřenější typ (jsem takový nekomfliktní, ale šedá myš a je to na mě vidět). Bohužel si myslím, že mám takovou povahu po tátovi s kterou nelze nic dělat. A to zásadní: chybí mi logické uvažování, smysl pro matematiku a šikovnost, rychlost, jsem zbrklá (možná tím, jak chci být jako ostatní), zapomětlivá. Takže pro hledání práce, malá šance. Nestřídala jsem práce jako ponožky, zaměstnavatelé měli  většinou se mnou vždy problém, že jsem pomalá, ale většinou si mě potom ponechali, že jsem při práci „aspoň“ poctivá a dělám ji pečlivě. Vždycky to vidím a dopadne to stejně.. vy se snažíte ale děláme tolik kusů a vy jste udělala jenom tolik.. musíte se zlepšit nebo se budeme muset rozloučit. Všude se jede na výkon na který já nestačím a to mě trápí. Ano, jsou práce kde se nejede na kusy, ale tam je zase potřeba ta logika, matematika, příjemné přirozené vystupování, které taky nemám. Vždycky se tolik snažím, ale to nestačí. Někdo přijde, trochu to ošulí, ale pak to někde dohoní a je to. A já? Připadám si naprosto bezranná a mám pocit, že dnešní zaměstnavatelé mají vyšší nároky než dřív. Snažím se při pohovoru chovat přirozeně, ale nikde mě už ani nevyberou do dalšího kola. Teď jsem měla nabídku udělat si od úřadu práce kurz na chůvu, který jsem se furt učila. Jak jsem dopadla? Testy na výbornou, ale otázky ze života ohledně dětí jak reagovat  když zlobí, jsou agresivní ap. to ve skriptech nebylo a na to se zase musí logicky a po učitelsku, první pomoc  naučená podle manuálu, ale moje hlava si neumí srovnat, jak by se posupovalo doopravdy a postupně. A to jsem si myslela, že na práci mezi dětmi se hodím, ale tím jsem zjistila, že se na to taky asi nehodím. Ráda bych třeba i pomáhala lidem na vozíku, ale na to taky musí být kurz, ale už na nic nemám síly ani peníze.
Aneta

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Anetko,
to je mi líto. Ta chůva  a ošetřovatelství mi přijde jako pro vás cesta vhodná. Jen nevím, jak vám mohu pomoci. Z mého pohledu byste toto měla probrat na poradenském středisku na UP nebo v občanské poradně …. zkuste pracovat jako chůva či ošetřovatelka na zkoušku s někým, kdo hledá, vyvěste si, co nabízíte …. a tak získáte první reference… nebojte se praxe … třeba dobrovolnictví v ústavech např. domovech důchodců ….
držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.