nedokazu-pochopit-cit

Peach zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Je mi už dvacet a stále nedokážu pochopit některé pocity. Rodiče už mi říkají, že bych si měla někoho najít a více si užívat života. Není to tak, že bych se nedokázala spřátelit a popovídat si s cizíma. Náhodou v tom problém nemám, ani si povídat s opačný pohlavím. Jen nedokážu pochopit, proč bych si měla někoho najít a zamilovat se. Nechápu proč cítit něco takového k někomu. Nikdy se mi to nestalo a nemám potřebu to cítit. Mojí rodiče si vyznávají lásku mnoho způsoby, mají krásné manželství, a to je to, co nechápu. Vidina mě a někoho takhle mi příjde zcela zbytečná. Také mě naštvou lidi, co dávají pocity najevo, nechápu, co po mně požadují, nedokážu je utěšit nebo naopak sdílet s němý radost. Je ale pravda, že když čtu knihy, tak mám empatii, ale k reálné osobě mi to nejde. Vůbec nevím, jak něco takového vyřešit. Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Peach…
zvláštní … není všem dnum konec …  nevíte, jak to vyřešit – poje otázka je, co vlastně chcete řešit – naučit se soucítit  s živými lidmi,  cítit lásku?  Moje otázka je, odkdy jste si všimla, že se rodiče spolu mají rádi a jaké pocity odmala jste z toho měla… možná i nějaká žárlivost, v čem vás to ohrožovalo  … nevím… další otázka je, jaky vztah máte s pocity svými… 
Mějte se hezky.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.