Nedůvěra

Markéta zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
má kolegyně, dříve jsem ji považovala za nejlepší kamarádku mě velice zklamala. Před 15 lety jsem ji doporučila místo, které bylo u nás v zaměstnání volné. Nejdříve vše bylo OK, důvěřovala jsem ji, věděla o mě i věci ze soukromí.Postupem času,není to dávno, jsem ji přestala věřit. Zjistila jsem, že si díky mě zjišťuje různé informace, které pak nevhodně použije. Nejvíce mě ranilo, když jsem měla kulaté narozeniny, ona ani nezavolala,já měla dovolenou. Ovšem v práci byla a hned mého kolegu a šéfa podarovala maličkostmi, (narozeniny má v době vánoční).
Když se mnou diskutoval nějaký muž a jevil zájem, hned se vetřela do hovoru a následnšě začla vyhledávat jeho společnost. Když jsem ji viděla já s nějakým mužem, brala jsem to, že mají vzájené situace a přišlo mi nevhodné dělat to co ona. V době covidové moc nechodila do práce, benevoletní šéf, vždy to měla nějak podat a přesto čerpala všechny výhody (stravenky, plný plat). To se nelíbilo nejen mě, ale i jiným kolegyním..
Rozumím si s jinou kolegyní, jen si všimla dotyčná, že za ní chodím. Začla k ní chodit do kanceláře a dlouze s ní rozprávět. Prostě tam, kam stočím zájem, ona hned do toho vkládá klín. Je mi to nepříjemné. Když je v práci, zviditelňuje se, aby se o ní vědělo a například se motá i do mé práce, v rámci nějaké výpomoci, která není potřeba..Mám vyšší post,tka se snaží u mých kolegů a šéfa být viděna..Po dlouhé době, chce jít na oběd. Dříve kamarádky, raději šla s mužským kolektivem než se mnou. Nenašla si ani den. Já s ní opravdu nemám chuť jít,nevěřím ji. Jen nevím, zda ji říci věci naplno. Nezavovolala jsi mi, šéfovi mému podlézáš, máš výhody bez chození do práce. Jenže k čemu by to bylo? Neudělá mi další potíže, pomluvy, atd. Zároveň to v sobě dusím, mám chuť ji to říci. Co byste radili a jak se k ní chovat? Děkuji mnohokrát za odpověď.MP

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Markétko,
jak to popisujete, bohužel vaše kolegyně je člověk, kterému vskutku není dobré věřit jako člověku blízkému. Ano, není nutné ji říkat vaše duvody, lepší je hodit se do „hry“ – ona hraje – já taky … nemusíte manifestativně s ní nemluvit – stačí je zdvořilostně s ní mluvit… to nejnutnější … zustat korektní … znám i situace z okolí, kdy bylo vhodné zavést mlčení a nekontakt, o kterém okolí vědělo, proto se pak nemohlo stát, že by okolí věřilo jejím slovum o tom, co by říkala, že jste říkala … nevím, zda ve vaší práci je to možné a ani, zda situace je k tomu zralá …
Přeji vše dobré… 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.