nejistota vztah

En zeptal se před 6 měsíců

dobrý den, s manželem jsme spolu 10 let ,z toho 3 roky manželé, druhé dítě na cestě. Byla jsem vždy zvyklá že manžel chtěl hodně často sex, dost mě dobýval a prakticky to chtěl furt, několikrát denně,to bylo hlavne ze začátku ,je mi jasné že časem se to mění..ale teď z ničeho nic je sex tak 1xtydne, i min.manzel sice vstává tedkom dost brzy do prace ,pracuje se ještě kolem domečku, taky byvam unavená. Ale najednou si připadám nechtěná. V prvním těhotenství byl sex skoro furt a to jsem měla víc kilo nez teď, tam problém nebude. A nejsem žádná tlustá skareda ženská. Hrozně mě to mrzí, párkrát sem naznačovala a že není prostě na to čas. Přes den dostanu pusu, placne mě po zadku atd. Ale večer klid. Nevím co s tim udělat, mám v sobě blok za ním chodit kvůli sexu prvni, protože téměř vzdy začínal on. Mi se to tak líbilo, cítila sem se chtěna. A nevím co stim teď, myslím že jiná v tom není, nic tomu nenasvědčuje aspoň. Poradite mi prosím čím by to mohlo být,a  co stim pripadne dělat . Jak se naučit jít za ním první. Jsem s toho vždy nervózní a nevím proč 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá En,
z vašeho psaní není zřejmé, jak je to ovlivněno narozením dítěte a těhotenstvím. Bylo by zajímavé skutečně znát příčinu sníženého sexuálního zájmu. Těch muže být několik:

  • madonin syndrom
  • pokles testosteronu
  • celková únava
  • jiné psychické příčiny (stres v práci, v životě, deprese)

Bylo by fajn, kdybyste spolu o sexualitě dokázali mluvit – vy, abyste sdílela svoje pocity – nejistoty, smutek, touhu … radost …  měly by zaznít i pocity ohledně toho, kdo kdy jak začíná, kdo kdy má pocity škemrání, co by si kdo kdy  přál.
Také by stálo za zvážení, abyste i vy sama dala uctu sobě, svému ženství a byla méně závislá na potvrzení od muže …

Pokud byste chtěli napomoci s některými tématy, mužete se na mne obrátit třeba i online  https://rovena.info/online-manzelska-poradna-online-poradna-pro-pary-a-partnery.html .

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.