Nesoustředěnost

Pavel zeptal se před 4 týdny

Dobrý den, už nějakou dobu (několik měsíců – přesně nevím) se cítím tak nějak nesvůj (nesoustředěný, nepozorný), prostě jako bych to nebyl já. Jako bych vnímal realitu jinak, než dříve. Nejlépe to jde popsat, když jedu autem. Cítím takový divný pocit jako bych se plně nevěnoval řízení, když na mě při jízdě někdo promluví tak bych se pomalu lekl. Těžko se mi to popisuje ale je to takový pocit jako kdybych nevěděl zda bdím nebo sem vzhůru… Dříve se mi to stávalo jen občas a jen při řízení, teď už je to čím dál častější i mimo automobil (třeba když s někým mluvím). Spím dobře, o žádných problémech které by mě trápily nevím – jen tenhle pocit nesoustředěnosti, pocit jako by mimo realitu mi začíná už hodně vadit…. děkuji za jakoukoliv radu, rád bych to popsal lépe, ale jde to velice těžko….

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 dny

Milý Pavle,
možná příznaky určité depersonalizace. Řešení se nalézá obtížně a předpokládá vaše osobní nasazení při nalézání  tajemství psychiky. Bude se jednat o vytěsněné zkušenosti vaší duše … můžete je hledat v regresní terapii, na rodinných konstelacích 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.