neucta-ve-vztahu

Pavlína zeptal se před 2 roky

Dobrý den, obracím se na Vás, neboť si nevím rady. S partnerem (25) jsme ve vztahu více než dva roky, od začátku vztahu ke mě chová určitou neúctu, která se spolu s délkou našeho vztahu stupňuje. Má potřebu mě neustále urážet, nemluví na mě ani mým jménem, ale oslovuje mě jako \\\“Věra Marná\\\“ .. používá různé přezdívky jako špindíra, pičule, zvěř, tlusťoška. Nejsou to, ale jen přezdívky, ale i naschvály, nedávno mi strčil do bundy kus salámu a těšil se na mojí reakci až ho objevím. Nejvíce mě ovšem uráží, že na veřejnosti je úplně jiný člověk, chová se jako džentlmen, dokonce má vystudované dvě zdravotnické školy a nastoupil na pracovní pozici do nemocnice, kde si ho moc váží.Každý mi říká, že je to úžasný a hodný člověk a ať jsem ráda, že ho mám.Doma před rodinou je ale úplně jiný, chová se velmi neslušně. Mrzí mě to, veškerá něžnost která v našem vztahu byla, se vytrácí a vrací se když má potřebu, po jeho uspokojení se ke mě chová opět stejně jako ke kamarádce. Jsem s ním, protože si myslím, že mě miluje,pomáhá mi když už si nevím rady a je velmi zodpovědný. Když ale přijdou problémy a nebo se zajímám o to, proč mě uráží, nedokáže se mnou o tom ani mluvit, furt se mi jen smějeObracím se na Vás, neboť se chceme stěhovat do nového bytu, ovšem nevím zda do takového závazku jíti s člověkem, který si mě neváží, ale kterého stále ještě miluji.Pomůžete mi prosím vysvětlit, proč se tak ke mě chová, nebo zda jste se setkali s podobnými problémy. (Má reakce, je taková, že na něho křičím)

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Pavli, 
vztahy jsou náročná disciplína – intimní vztahy prověřují naše nejniternější já –  ve vašem vztahu to vypadá na prověřování vaší sebelásky, sebeúcty … možná na nastavení hranic …. Ptala jste se ho, proč vám říká špindíra apod. ?  a pokud vás nemiluje takovou, jaká jste, pak vám to neprospívá a velmi to prověřuje vaši sebelásku – měli bychom žít s někým, kdo nás přijímá takové, jaké jsme, taková atmosféra může podporovat sebevývoj ….  V tuto chvíli křičíte, protože se cítíte raněna ve své vnitřní podstatě ….  základ je poskytnout ochranu sebeláskou vašemu bodu zranitelnosti …. 
Pokud máte chut probrat vaši sebelásku a sebeúctu, ráda vás poznám osobně nebo online :)
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.