Neumím navázat vztah

Tajná zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
Mám problém najít si a navázat partnerský vztah. Je mi 27 let a nikdy jsem nezažila vážný vztah. V pubertě jsem bohužel o randeni neměla zájem, jelikož jsem si nikoho nedokázala pustit k tělu a neuměla jsem si představit, že bych já mohla mít vztah. Zájem o kluky se začal lámat kolem dvacítky, ale problém byl v tom, že jsem byla stydliva a chvíli mi trvalo, než jsem si někoho k tělu pustila. Pak nastala série nenaplnenych smutných vztahů. Buď jsem narážela na kluky, kteří mě chtěli jen do postele nebo se na mě lepily nevhodné typy a když jsem se poprvé zamilovala, tak to začalo tak. Dotyčný měl nejprve o mě velký zájem a mně trvalo, než z mojí strany přeskočila jiskra. Jakmile mezi námi něco málo proběhlo a začalo mě to k němu táhnout, tak se najednou dotycny ode mne vzdálil a já jsem se kvůli němu trápila a doufala skoro dva roky nenaplnenou láskou, pak si našel jinou. Poté přišel druhý kluk, ale jakmile mezi námi něco proběhlo, tak se vždycky dotyčný vyparil. Měli jsme vztah nevztah jako na houpačce. Chvíli jsme spolu chodili ven, pak mezi námi něco bylo a potom konec a ticho a pořád dokola. Vždy couvnul, když zjistil že chci neco víc, než jen kamarádství s benefity. Trápila jsem se kvůli němu tři roky a doufala jsem, že se něco změní. Potom mi řekl, že si našel někoho jiného a totálně mě to zlomilo. Najednou se mi zhroutil celý svět, padla jsem do depresí a půl roku jsem nebyla schopna fungovat. Trápí mě, když vidím všechny svoje kamarádky a kamarády, jak mají bez problému naplněné vztahy, vše funguje a já se pořád placam v nenaplnenych vztazích, buď mě chtějí jen do postele nebo nevhodne typy a když už se o mě někdo začne zajímat, tak jeho zájem konci poté, co přeskočí jiskra z mé strany. Přitom mi všichni říkají, jak jsem hezká, chytrá, hodná a fajn holka. Mám vzdělání, koníčky, kamarády, cestuji, jsem drobná tak nevím kde je zakopaný pes. Občas mě už přepadá strach, že zůstanu sama. Rozhodně ani klukům neskáču hned do postele a nepíšu tisíce zpráv za den. Možná jim vadí moje prvotní zdrženlivost, než si někoho ocucham nebo nižší sebevědomí. Nejsem moc průbojná a pořád od okolí poslouchám, že jsem jiná a vše si moc vážně beru.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Tajná,
jsou to někdy hádanky života – chápu, že vám je smutno. Chápu, že děláte v podsatatě věci přirozené tak, jak je cítíte… Možná se těch mužu mužete zeptat – proč ne já? možná by to bylo kus odpovědi … V obecné rovině mohu říci, že je pro vás důležité, abyste se měla ráda … a abyste uměla být sama se sebou …aby vaše srdce bylo čisté a připravené na vztah … někdy stojí za to, podívat se na své zapletení na seminářích Rodinné konstelace … jindy to je prostě o „osudu“ a štěstí … Z vašeho psaní nemám pocit, že jste beznadějný případ – je znát, že umíte navázat kontakt, že citově žijete. Mohu doporučit knihu: Mars a venuše si spolu začínají – jsou tam docela fajn postřehy ….
Přeji kus štěstíčka

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.