neumim-se-smirit-se-situaci

Brigita zeptal se před 2 roky

Dobrý den, ocitla jsem se v situaci, se kterou se neumím vyrovnat. S partnerem jsme žili šest let, po šesti letech jsme šli na ivf, podařilo se mi otěhotnět ale po pár týdnech prvního trimestru mne partner vyhodil na ulici. Byla jsem zrovna po dlouhodobé nemoci a zároveň mi skončil pracovní poměr na dobu určitou. Dočasný azyl mi poskytla mamka se svým partnerem, když jsem se ocitla v téhle těžké situaci. Najednou se mi z ničeho nic úplně změnil život. Mám novou práci, hledám si bydlení ale pro matku samozivitelku je v dnešní době těžké sehnat bydlení bez kauce, navíc je pro spoustu pronajimatelu problém ze jsem budoucí matka, tudíž se mi nedaří bydlení sehnat. Je to pro mne velmi náročné období, ještě když k tomu vezmu to ze partner kterého jsem milovala byl schopen mě těhotnou vyhodit na ulici, nemá vůbec zájem mi pomoct s vydaji za léky nebo výbavu pro miminko. A jediné čeho se od něj dockam jsou SMS s výhrůžkami jal mě o dítě připraví po porodu a neustálými výčitkami jak jsem se o něj špatně starala. Neumím se smířit s tím že byl vůbec schopen me vyhodit i s tím jak se mnou jedná bezcitu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Brigit,
naprosto chápu vaši bolest. Vcelku by mi přišlo fajn porodit v kruhu rodinném (myslím bydlení u mamky), to je vztahově nevhodné? Je potřeba se zklidnit, ukotvit a postupně zjistit, jaké jsou možnosti příspěvku na bydlení a jaké podmínky v té věci…. 
Taková rána chce chvíli hojit – doporučuji vzít to v tuto chvíli tak, jako kdybyste dostala průstřel – je jedno proč, prostě je třeba žít tady a ted a ránu nechat zregenerovat – nebo jakobyste přišla o ruku – nutné to vzít jako fakt a naučit se žít s tím…
Je třeba vzít na vědomí i fakt, že jeho svět je nějaký jiný než váš… 
Doporučuji osobní konzultaci a probrat situaci a co dál… 
Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.