Nevěra

Eva zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den. S přítelem jsme sedm let a poslední dva roky spolu i bydlíme. Měli jsme bezkonfliktní vztah. Oba máme dospělé děti, tak jsme měli čas na společné koníčky, sporty a cestování. Před půl rokem jsem pocítila lehké odcizení, přikládala jsem to práci a únavě do doby, než mi přítel oznámil, že se zamiloval a odchází ode mě ke své kolegyni z práce. Jako důvod uvedl, že ho okouzlila svým úsměvem a že si dost rozumí. Zhroutil se mi svět. Nehádali jsme se a nikdy mě nenapadlo, že je to tak vážné. I rozchod a stěhování proběhl v klidu. Zůstala jsem v kontaktu s jeho dcerou, která mi po pár měsících oznámila, že jejich vztah není dobrý a že se nová přítelkyně odstěhovala. Na můj popud jsme se setkali, vše si vyříkali a objasnili své pocity o kterých jsme v minulosti dost málo mluvili. Usilovala jsem, abychom se k sobě vrátili. Jsme spolu asi půl roku. Slibili jsme si, že spolu budeme mluvit otevřeně a že se k této době už nebudeme vracet. Náš vztah je pěkný, klidný a harmonický. Omluvil se mi a já se k tomu už nevracím. Jenom mám problém u sebe. Pořád se tak nějak vnitřně s tím nedokážu smířit a vyrovnat. Když mám chvilku, tak na tyhle situace myslím, představuji si kde spolu byli, čtu si zprávy, které mi v době kdy odcházel psal. Je nějaká možnost, že to časem otupí a já to hodím za hlavu ??

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Evi,
moc nechápu, proč si čtete zprávy z doby rozchodu – jste masochistka? uvízlá v minulosti? Víte o tom, že myšlenky si tvoříme a i myšlenkami ovlivnujeme své emoce? Je možné, že potřebujete přijmout opravdově minulost – ne vůči ní být v odporu.
Pokud jste se rozhodla, že dáte důvěru – tak součástí je i odpuštění a přijetí toho, že to potřeboval – k tomu, aby se nějak vyvíjel … a třeba i k tomu, aby se vyvíjel váš vztah…
Mohu nabídnout léčebnou meditaci kvůli zranění, které si v sobě nesete – vhodné by bylo 2-3x živé setkání – v mé partnerské a psychologické poradně.
Základ k tomu jít dál, znamená dát i důvěru sobě, cítit se celistvá. 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.