Nevěra

Lenka zeptal se před 10 měsíců

Dobrý den, manžel mi byl po 20 letech nevěrný,zamiloval se.Rekl mi to po 3 měsících a hned kvůli ní odešel.po měsíci se rozešli,její děti ho nepřijaly,a chce se vrátit. Milenka se rozhodla pro děti a on je teď z toho zklamaný,za jejich vztah by dal bojoval,ona už nechtěla. My máme syna v puberte,ten mu chybí,já ne. Určitě mě nemiluje,a hodně i pochybuji, že mě má alespoň rád. Pri odchodu mi řekl ošklivé věci,kolik let byl prý nešťastný, pravdou je,že jsme byli několik let dost odcizený. Mám pocit, že jsem mu zbyla. Je pro mě těžké si přiznat,že mě nemá rád a hodně s tím bojuji. Chtěla bych ho zpět, ale nemůžu překousnout, co nám udělal a že mě už nemá rád. Milenka pro něj byla středobod vesmíru, upřednostňoval ji i před synem,to mi vadí asi nejvíc. Momentálně se moc nevidíme,jen když přijde za synem, dáváme si čas. On se chce vrátit, ale není si úplně jistý,boji se. Já se taky bojim. Zatím se ale nijak nesnaží, se ke mě přiblížit. Občas pomůže něco doma, ale víc nic. Nejlepší by asi bylo vše ukončit, to ale zatim nedokážu. Nemame skoro nic společného. Nevím si rady co dělat. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Leni,
vztahy jsou náročné, jsou podobné rock n rollu – někdy prolnuti, jindy tančí každý svou figuru a přesto o sobě vědí. To jste ted vy.  (když se do tance pustí třetí osoba, je to vskutku náročné s nejasným koncem)  Za mne není třeba dělat hned konce, ale bylo by fajn být v sobě vnitřně poctiví a umět se ustát. 
Vhodná rekapitulace každý sám sebe, vztahu, pochopení druhého, uzdravování svých bolestí, pozornost druhému – odpuštění navzájem …  Vztah je i kamarádství … a kamarádská fáze může být fází nebo přerodem …
Je to vskutku alchymie. Za vhodné považuji spolupráci třeba se mnou – komunikovala bych s vámi jako s dvojicí tak i jednotlivě. Situace je náročná, je třeba i čas a průvodce se hodí… 
Ráda vás potkám v manželské poradně online nebo  osobně v psychologické poradně v Praze nebo v Nymburce
Přeji vše dobré. 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.