Nevěra

Zuzana zeptal se před 3 týdny

Dobrý den, byla jsem manželovi nevěrná.  S manželem jsme spolu žili 12 let. Máme 2 děti 8 a 5 let. Nikdy jsme se nijak nehadali , ani neměli žádné konflikty. Manžela jsem měla moc ráda,  rozuměli jsme si, ale z mé strany mě již spoustu let fyzicky nepritahoval.  Neměla jsem chuť na žádné intimní chvíle. A po narození děti, se vše ještě zhoršilo. Veskery sex, jsem brala jako povinnost, aby nase manzelstvi fungovalo.Říkala jsem si, že je to normální a že máme 2 krásné děti a jinak mi nic nechybí. Nikdy jsem se o tom s manželem nebavili , proč ho tak často odmítám. Po návratu do práce po rodičovské mi zhruba po roce začal psát kolega z naší firmy , akorát z jiné pobočky. Nejdřív jsem mu napsala , že mám manžela a rodinu , ale nakonec jsem podlehla. Dlouho jsme si jen psali a volali , ale nakonec jsme se sešli a po několika schůzkách došlo na sex. Po nějaké době,  manžel našel konverzaci v mém telefonu. Manželovi jsem se k sexu nepriznala, pouze ke psaní. Nechtěla jsem tím zničit rodinu, manžel byl vždycky hodně zářivý i když neměl důvod a bála jsem se, že teď by to bylo ještě horší. Začali jsme se snažit,  nás vztah nějak napravit , ale nešlo to. Nesměla jsem se zdržet na nákupu, musela jsem ukazovat telefon, manžel mi dával na dovolené na noc boty před dveře,  aby zjistil, zda jsem nevyšla večer z pokoje. Každý muž, se kterým jsem se trochu bavila , byl podle manžela můj milenec. Nevydržela jsem to a odstěhovala jsem se, s tím, že to bude jen na chvilku, ale už jsme rok od sebe. Manžel chce , abych se vrátila,  ale já ho sice mam ráda , ale vím, že mě už nepritahuje . Vyčítá mi, že jsem pro záchranu vztahu nic neudělala. Má pravdu , neudělala,  protože jsem se do toho nechtěla nutit. Vyčítá si to, že jsem to aspoň neskusila , ale přiznám se, že z mé strany nebyl vztah s kolegou pouze románek zamilovala jsem se a věděla jsem, že v tu chvíli bych do napravovani manželství nedala vše. Má cenu se pokoušet o slepeni manželství,  když ve vztahu není důvěra? Ani z jedné strany , manžel mi celých 12 let tajit, že má dceru ve věku 13 let. 
Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 hodinami

Milá Zuzko,
důvěra je jedna věc ale neméně důležité je, že došla fyzická přitažlivost. Zkuste odhadnout, jestli na základě úcty, spolupráce a svobody, může vztah projít určitým znovuzrozením – spíše skrze vděčnost, úctu, sdílení.
Na změně u sebe byste museli pracovat oba – odpusiti druhému, projít skrze strachy a zranění …
Mno, nejsem si jistá, zda toho není na jeden pár příliš mnoho.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.