Nevěra

Zuzana zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den, byla jsem manželovi nevěrná.  S manželem jsme spolu žili 12 let. Máme 2 děti 8 a 5 let. Nikdy jsme se nijak nehadali , ani neměli žádné konflikty. Manžela jsem měla moc ráda,  rozuměli jsme si, ale z mé strany mě již spoustu let fyzicky nepritahoval.  Neměla jsem chuť na žádné intimní chvíle. A po narození děti, se vše ještě zhoršilo. Veskery sex, jsem brala jako povinnost, aby nase manzelstvi fungovalo.Říkala jsem si, že je to normální a že máme 2 krásné děti a jinak mi nic nechybí. Nikdy jsem se o tom s manželem nebavili , proč ho tak často odmítám. Po návratu do práce po rodičovské mi zhruba po roce začal psát kolega z naší firmy , akorát z jiné pobočky. Nejdřív jsem mu napsala , že mám manžela a rodinu , ale nakonec jsem podlehla. Dlouho jsme si jen psali a volali , ale nakonec jsme se sešli a po několika schůzkách došlo na sex. Po nějaké době,  manžel našel konverzaci v mém telefonu. Manželovi jsem se k sexu nepriznala, pouze ke psaní. Nechtěla jsem tím zničit rodinu, manžel byl vždycky hodně zářivý i když neměl důvod a bála jsem se, že teď by to bylo ještě horší. Začali jsme se snažit,  nás vztah nějak napravit , ale nešlo to. Nesměla jsem se zdržet na nákupu, musela jsem ukazovat telefon, manžel mi dával na dovolené na noc boty před dveře,  aby zjistil, zda jsem nevyšla večer z pokoje. Každý muž, se kterým jsem se trochu bavila , byl podle manžela můj milenec. Nevydržela jsem to a odstěhovala jsem se, s tím, že to bude jen na chvilku, ale už jsme rok od sebe. Manžel chce , abych se vrátila,  ale já ho sice mam ráda , ale vím, že mě už nepritahuje . Vyčítá mi, že jsem pro záchranu vztahu nic neudělala. Má pravdu , neudělala,  protože jsem se do toho nechtěla nutit. Vyčítá si to, že jsem to aspoň neskusila , ale přiznám se, že z mé strany nebyl vztah s kolegou pouze románek zamilovala jsem se a věděla jsem, že v tu chvíli bych do napravovani manželství nedala vše. Má cenu se pokoušet o slepeni manželství,  když ve vztahu není důvěra? Ani z jedné strany , manžel mi celých 12 let tajit, že má dceru ve věku 13 let. 
Děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Zuzko,
důvěra je jedna věc ale neméně důležité je, že došla fyzická přitažlivost. Zkuste odhadnout, jestli na základě úcty, spolupráce a svobody, může vztah projít určitým znovuzrozením – spíše skrze vděčnost, úctu, sdílení.
Na změně u sebe byste museli pracovat oba – odpusiti druhému, projít skrze strachy a zranění …
Mno, nejsem si jistá, zda toho není na jeden pár příliš mnoho.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.