Nevěra jako sport

Marta zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, už 4 roky s manželem nespíme. Od splození našeho druhého dítěte. I před těhotenství jsem vždycky byla já ta náruživější a o ten kontakt si říkala. Po porodu jsem si chvilku přestala říkat a on tu iniciativu nepřevzal. Když se ve mně po šestinedělí zklidnilo, tak jsem ho párkrát upozornila, že by bylo na čase s naším intimním vztahem něco dělat. Ale nijak to nepomohlo. Několikrát jsem zkoušela i vytvořit k tomu podmínky a příležitost a stále nic. S odstupem času, kdy se mě vlastně nijak ani nedotkl, pouze pusa na přivítání nebo na rozložení, jsem se už snažit přestala a přestala i toužit. Teď jsem po 5 letech zase konečně začala chodit trochu mezi lidi i bez dětí. Okolí mi dává znát, že nejsem ošklivá. Chybí mi sex. Ne něha nebo mazlení, ale přímo sex. Manžel o tom nechce ani mluvit a vždycky se z toho nějak vykroutí. Tak se ptám. Je čistě jen sex jako fyzická aktivita nevěrou nebo to můžu brát jako když někdo chodí třeba běhat aby se cítil v pohodě. Už na sobě poznávám, že jsem nevybouřená a sebeuspokojování mi nestačí. Jsem podrážděná, netrpělivě a vrčavá. Rozvod nepřichází v úvahu. Jediný problém v naší rodině je to že chci sex. Jinak jsme úplně ukázková rodina. Vlastně je problém jen díky mé potřebě. Manžel určitě bokovku nemá. To vím na 110%. Nikdy moc sex nepotřeboval a teď už vůbec nechce. Poraďte mi, prosím, jak si pomoct. Je normální brát sex stejně jako třeba nějaký sport jednou týdně? Moc děkuji za vyjádření.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Marto,
Absurdní vaše vyjádření: „Rozvod nepřichází v úvahu. Jediný problém v naší rodině je to že chci sex. Jinak jsme úplně ukázková rodina. Vlastně je problém jen díky mé potřebě.“ 
Sexualita, tělesná láska je součást lásky – bez té to není láska úplná … 
Můžete zkusit sex tedy mimo manželství – 95% žen však k dlouhodobému sexuálnímu vztahu potřebuje lásku – asi si to potřebujete prožít … třeba potkáte druhého takového a budete mít letitý sexuální poměr s hrou na lásku. A není to špatně – každý žije, co cítí, že potřebuje. 
K lásce úplné patří – vášen – intimita/sdílení – oddanost. Je-li ve vztahu pouze oddanost – jedná se o lásku prázdnou. Je-li oddanost a intimita citová – jedná se o kamarádství, je-li vášen a intimita je to romantická láska… 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.