Nevím, jak dál..

Tereza zeptal se před 9 měsíců

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Je mi 38 let , mám za sebou nevydařený partnerský vztah, kdy mě přítel soustavně verbálně urážel a ponižoval. Po 15 letech jsem se rozhodla nefunkční vztah skončit. Bylo to opravdu zbytečné v tomto pokračovat, 8 let jsme spolu nespali, byli si naprosto cizí. No a teď k tomu, co nevím, jak řešit. Zamilovala jsem se do muže, jehož matka byla Romka a otec černoch. Je tedy oproti mě tmavé pleti. Syn se přihlásil na můj profil na facebooku a četl naše intimní hovory. Vše si vyfotil a pak mě vydíral, že to pošle tátovi, ať ví, s kým se tahám. Postupně to utichlo. Na oko jsme se rozešli. Známe se půl roku, Martin je na mě hodný, rozumíme si, nehádáme se. Scházíme se u mě, koukneme třeba na film, pomilujeme se, ale vše tajně. Nikdo to neví. Nechci to takhle ale pořád, chtěli bysme časem dítě a ráda bych šla třeba  na procházku, na večeři, do kina, na kafe…. Jen že nevím, jak na to připravit mé okolí, své děti a mého tátu. Maminka již zemřela. Nejen, že mám problém jak to vezme moje rodina, ale i ta jeho bude problém. Martin vyrůstal v dětském domově, žije s bratrem, kterého v dospělosti našel a je jeho jedinou rodinou. Jak mám doma říct, že Martin je můj přítel, aby se všichni nesesypali ? Po jaké době vztahu bych to měla udělat ? Je půl roku málo ? Máme ještě čekat ? Nechci nikomu ubližovat, ale Martina miluju. Nechci to takhle na pořád. Děkuji za odpověď. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 9 měsíců

Milá Terezko,
duležité je, abyste byla v souladu sama se sebou vy. Postupně byste měla mluvit se synem o tom, co vedlo k rozpadu manželství, co si přejete do života dál a jak to vnímá on. Že vy respektujete jeho právo na život a že by bylo fajn, aby on respektoval vás … postupně nenásilně mužete přítele představit … zachovávejte plynulost … kamarádství. Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.