nevim-jestli-zustat-ve-vztahu

Ondrej zeptal se před 5 měsíců

Zdravím, 
mám vztah už asi 4 roky, je mi 20 let. Přítelkyně je v mnoha ohledech skvělá, ve spousta věcech si rozumíme apod. Mám ale problém a nikdo mi nedokáže poradit. Pořád si říkám, jestli nejsem na něco takhle vážného příliš mladý, velmi mě láká život kde si můžu dělat co chci. Jednou asi před rokem už jsem se rozhodl že ze vztahu odejdu, asi půl roku jsem měl i jiné známosti, nešlo ale o nic vážného. Nakonec jsme se k sobě vrátili. Spoustu věcí se vyřešilo a vztah se posunul, teď mám ale myšlenky na to samé. Rád bych zmínil že tyhle touhy mě provází už od začátku vztahu, možná zmizí když mám že vztahu pocit že má smysl a že se nekam posouvá, ale oba studujeme a ještě to chvíli na nějaký posun nevypadá. Navíc mi přijde, že se teď méně rozumíme a není moc sexu. 
Snad je to trochu srozumitelně
Diky za radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 4 měsíce

Milý Ondro,
složité to k odpovědi. Měli bychom žít v souladu se sebou – někdy je však náročné rozlišit, co je na úrovni zářící láska a co jsou hry ega … 
Nezávazný sex v podstatě ubližuje a je samoúčelný – pokud sexualita zasahuje pouze spodek organismu – je to pro přínos pro lidské společenství málo.
Jestli chcete žít jako poustevník – mno – taky nepřirozené.
Ale můžete mít období poustevníka – to může být pro seberozvoj důležité.
Možná by stálo za to, prozkoumat, co za programy s vámi takto cvičí, možná se musíte stáhnout do ústraní, abyste to poznal. 
Když budete chtít, ráda vás potkám osobně nebo online.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.