Nevím si rady – skrytý syndrom vyhoření

Katkatkat zeptal se před 11 měsíců

Dobrý den,
Ani nevím, jak bych začala, ale cítím, že moje problémy se již táhnou delší dobu, ale ještě jsem nebyla schopna vyhledat odbornou pomoc – cítím, že by mě asi nikdo nepochopil a že bych tam šla zbytečně, navíc nechci nikoho otravovat.. Pracuji jako servírka, je to pro mě hodně psychicky náročné, protože lidi v dnešní době dokáží být opravdu zlí a u nás se pracuje od nevidím do nevidím. Do práce chodím s absolutní nechutí a z práce je to ještě horší. Když mám den volna, tak jen sedím v tichu a klidu a hlavou se mi honí vše možné. Mám partnera již 7 let a cítím, že jsem k partnerovi hodně odtažitá, zbytečně protivná a absolutně se neteším až přijde domů z práce, protože chci být jen sama. Mám absolutní paniku z toho, když spolu máme někam jet (např. Blížící se festival), mám z toho hrůzu, vím, že si to tam neužiju a že mu to tam budu zbytečně kazit a skončí to hádkou, protože on moje pocity absolutně nedokáže pochopit a podle něj nejsem normální. Ve zkratce.. Mám prostě ke všemu absolutní nechuť, nikoho nechci vidět ani se s nikým bavit, mám strašně výbušné nálady a pořád jen brečím, často mě bolí hlava a mám celkově pocit, že nic nezvládám a že jsem úplně zbytečná a všem jen otravuji život. Mám pocit že nenávidím sebe a všechny kolem sebe. Často mám myšlenky na smrt – pak se dostaví šílená úzkost (šíleně se klepu a brečím, špatně se mi dýchá) už opravdu nevím co mám dělat.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 11 měsíců

Milá Katko,
první důležitou volbou je to, abyste v hlavě měla rozhodnutí, chci jít k lásce, k životu. Pokud mne přepadají jiné stavy – mohu je pozorovat, uznat jejich existenci a vnímat, svou duši. Jde o to, zda si stojíte za takovou pozornost a péči. Přála bych vám, aby ano. Jde o to vydat se na cestu k sobě, na cestu poznání. V tuto chvíli vaše duše cítí vyčerpání, dostala se do stavu i neschopnosti přijímat pohodu, patrně můžeme mluvit o syndromu vyhoření. Bylo by prima, abyste ji dopřála to, co potřebuje – možná by byla i vhodná neschopenka na 3-4 měsíce právě na dg. Syndrom vyhoření. V tom čase by bylo vhodné dopřát si čas pro samotu a spolupracovat s psychoterapeutem.
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.