Nevím si rady – skrytý syndrom vyhoření

Katkatkat zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den,
Ani nevím, jak bych začala, ale cítím, že moje problémy se již táhnou delší dobu, ale ještě jsem nebyla schopna vyhledat odbornou pomoc – cítím, že by mě asi nikdo nepochopil a že bych tam šla zbytečně, navíc nechci nikoho otravovat.. Pracuji jako servírka, je to pro mě hodně psychicky náročné, protože lidi v dnešní době dokáží být opravdu zlí a u nás se pracuje od nevidím do nevidím. Do práce chodím s absolutní nechutí a z práce je to ještě horší. Když mám den volna, tak jen sedím v tichu a klidu a hlavou se mi honí vše možné. Mám partnera již 7 let a cítím, že jsem k partnerovi hodně odtažitá, zbytečně protivná a absolutně se neteším až přijde domů z práce, protože chci být jen sama. Mám absolutní paniku z toho, když spolu máme někam jet (např. Blížící se festival), mám z toho hrůzu, vím, že si to tam neužiju a že mu to tam budu zbytečně kazit a skončí to hádkou, protože on moje pocity absolutně nedokáže pochopit a podle něj nejsem normální. Ve zkratce.. Mám prostě ke všemu absolutní nechuť, nikoho nechci vidět ani se s nikým bavit, mám strašně výbušné nálady a pořád jen brečím, často mě bolí hlava a mám celkově pocit, že nic nezvládám a že jsem úplně zbytečná a všem jen otravuji život. Mám pocit že nenávidím sebe a všechny kolem sebe. Často mám myšlenky na smrt – pak se dostaví šílená úzkost (šíleně se klepu a brečím, špatně se mi dýchá) už opravdu nevím co mám dělat.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá Katko,
první důležitou volbou je to, abyste v hlavě měla rozhodnutí, chci jít k lásce, k životu. Pokud mne přepadají jiné stavy – mohu je pozorovat, uznat jejich existenci a vnímat, svou duši. Jde o to, zda si stojíte za takovou pozornost a péči. Přála bych vám, aby ano. Jde o to vydat se na cestu k sobě, na cestu poznání. V tuto chvíli vaše duše cítí vyčerpání, dostala se do stavu i neschopnosti přijímat pohodu, patrně můžeme mluvit o syndromu vyhoření. Bylo by prima, abyste ji dopřála to, co potřebuje – možná by byla i vhodná neschopenka na 3-4 měsíce právě na dg. Syndrom vyhoření. V tom čase by bylo vhodné dopřát si čas pro samotu a spolupracovat s psychoterapeutem.
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.