Nový vztah po rozvodu

Aneta zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, jsem čerstvě rozvedená, s dětmi ve své péči, manžel z domácnosti odešel již rokem a půl a ráda bych pomalu začala nový vztah. Na seznamce mi na inzerát odpověděl muž, který je však teprve před rozvodem, žena se s ním rozešla asi před rokem, ale bydlí s ní a dětmi stále společně v bytě. Atmosféra je prý dusná, ona si našla byt a chce se asi za tři měsíce odstěhovat i s dětmi. Je vidět, že on se pořád dost trápí, přemýšlí, kde se stala chyba a hlavně se trápí kvůli dětem. My dva jsme si nejdřív pár týdnů jen psali, 3x jsme se i sešli. Vztah máme zatím jen přátelský, ale zdá se mi, že jsou sympatie vzájemné, je tam i vzájemná přitažlivost, poznala jsem to podle jeho pohledu i plachých kompliment ů. Ráda bych však časem i něco víc než \“neutrální kamarádství\“, i když to nemusí být hned, ale třeba za pár týdnů či měsíců. Denně si píšeme. Ale on asi není na vztah ještě připraven, trochu se divím, i na základě své vlastní zkušenosti, kdy jsem rok na žádného ani nepomyslela, že odpověděl na seznamovací inzerát, ale stalo se a opravdu mě zaujal. Počkala bych, ale jak se k němu mám zatím chovat, jako kamarádka, zcela neutrálně? Mám se zajímat o jeho rodinné problémy, nebo s ním spíš řešit nějaká jiná témata? Mám dát najevo svůj zájem i jinak, než tím, že mu prostě píšu? Navíc se mi zdá, že poslední dny má nějakou krizi doma, nevím, co se mu přesně honí hlavou, ale píše míň, tedy spíš odpovídá na mé zprávy, než že by mi psal sám od sebe. Jednu schůzku teď dokonce zrušil, prý musí v sobě zpracovat nějaký rozhovor se ženou. Nechci tlačit na pilu a vnucovat se… není to můj styl, ani nikoho nechci uhánět, nepotřebuji teď hned začít vážný vztah, ale postupně bych se tomu nebránila.. myslíte, že má tento vztah nějaký potenciál, nebo to mám raději rovnou vzdát ( což bych sice nerada, ale na druhou stranu i já mám za sebou dost těžké období a nechci se emočně zbytečně vyčerpávat, pokud by to mělo být beznadějné).   

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Anetko, 
jste vnímavá žena – máte správný náhled … ano, muž v rozvodovém procesu to je náročné … a výsledek nejistý …
Na inzerát odpověděl, protože se pokouší dívat i jiným směrem, sám neví, jak to pujde …  dobře děláte, že netlačíte … je třeba, aby přišel sám …   Chytrá rada zní: Nevyčerpávejte se emočně, budte co nejvíce ve svém středu, bavte se i jinak … Nemusíte nic vzdávat, ani očekávat … zkuste plynout s tím, co je … 
(pro držení ve vlastním středu pro vás muže být inspirativní kniha/y Mars a Venuše si spolu začínají; popřípadě Mars a Venuše začínají znovu … ) 
Držím palce. 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.