obrat-ve-vztahu

Milan Kvítek zeptal se před 1 rokem

Dobrý den, nevím kudy kam. Náš vztah s manželkou míří do absolutního konce a já nevím proč. Jsme s manželkou 15 let, prošli jsme si těmi nejhoršími možnými obdobími, které můžou ve vztahu a v životě nastat, ale vždy se nám povedlo se z toho dostat a kolikrát nás to v mnohém posílilo. Teď to vypadá na rozpad a já nevím jasný důvod a mám pocit, že ani manželka ne. Její postoj a chování se v posledním roce obrátilo o 180° bez zjevné příčiny. Najednou je zlá, negativní, odmítavá, kritická, bezohledná a sebestředná. Nešetří kritikou a útoky, které kolikrát nemají hlavu ani patu. Ke všemu se staví útočně a veškerou mou snahu o řešení a diskuzi, nebo rozhovor sabotuje. Jsem terčem výčitek za věci, které nejsou na mou adresu oprávněné, naopak by byli oprávněné směrem k ní. Zatahuje do toho i naši dceru, kterou si bere jako štít, psychicky i fyzicky, a ve svém okolí mě pomlouvá, vymýšlí si nepravdivé křivdy a dělá naschvály. Přestože už jsme zažili i horší chvíle, které měly pádný důvod na rozpad, tak jsme je zvládli. Nyní nevidím žádný důvod a najednou je její postoj takový, který popisuji. Nevím co se děje…

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 12 měsíců

Milý Milane, 
jak vidět, lidské duše i vztahy jsou nevyzpytatelné – můžeme vyslovit různé domněnky, proč se to děje –  více či méně pravdivé, ale situaci to moc neřeší. Chápu, že je  pro vás náročné, přijmout změnu, která se odehrála. Vztah je někdy více o my – jindy více o já. Jako v tanci rokenrolu – žena ted tančí svou figuru, vy ji můžete pozorovat – vyrovnat se  s tím a přizpůsobit se tomu tak, abyste byl ve svém vnitřním klidu, zdravé dustojnosti. V situaci, kterou popisujete to bývá nutnost vzdálit se a oběma dopřát svobodnou cestu. 
Přeji vše dobré a dost lásky k situaci k důstojnému zvládnutí.
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.