OCD

Sussie zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
Paní doktorko nevím jak a kde přesně začít, ale už nějakou dobu mě trápí vtíravé myšlenky abych ublížila dětem. Poslední týden je to hodně intenzivní a nedokážu se těch myšlenek zbavit. Mám strach, že bych jim opravdu mohla něco udělat. Už když jsem byla malá jsem měla tyto myšlenky abych ublížila rodičům, ale pak to odeznělo. Občas se to vrátilo, ale dokázala jsem to zvládnout. Nikdy jsem se s tím neléčila, bála jsem se o tom mluvit. Ani teď nemám odvahu jít k psychologovi a tohle mu vyprávět. Po porodu první dcery jsem se takhle necítila, ale nedávno se nám narodila druhá (5 měsíců) a poslední měsíc mě napadají tyhle děsivé myšlenky. Jak jsem doma, pořád nad vším hrozně přemýšlím a trápím se. Mam strach, že to není OCD, ale že jsem nejaký psychopat. Jako kdyby mi myšlenky řikaly.. Tak už se tomu nebraň a udělej to, zbav se jich, bude ti líp.. Cítím se příšerně. Svojí rodinu miluju. Už od mala jsem se těšila až jí budu mít a teď tohle. Já při těhle myšlenkách nemám žádné ritualy, úplně mě to paralizuje a nejhorší jsou k tomu i ty představy, jak jim ubližuju. Trpím podle Vás OCD nebo to může být schizofrenie nebo jiná psychoza? Poradila byste mi prosím techniky jak s tím bojovat? Nerada bych někomu vážně ublížila. Moc děkuji za odpověď! 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Susi,
jedná se o vtíravé myšlenky… máte nějaké kompulze? 
Je třeba si uvědomit rozdíl mezi myšlenkou činem … duležité je umět se zasoustředit na svuj bod jistoty a duvěry v sebe …  
asi by bylo vhodné jít krok po kroku vašimi pocit – nejprve přijmout to, že takové myšlenky máte … že se  máte ráda a přijímáte se,  i když máte takové myšlenky …  propustit zlobení se na sebe … 
Když budete chtít trochu  nasměrovat, ukázat, jak se dá pracovat sama se sebou – mužete se objednat 
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.