OCD + úzkosti

Lili zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den, mám dceru, která porodila dítě(6 týdnů)a objevilo se ji OCD, strach ze špíny a bakterií, strach o miminko. Nezvládá myšlenku, že při příchodu z venku je doma vše kontaminované – jelikož mají malého pejska(kterého má ráda),který se musí chodit venčit, je i toto jeden z velkých problémů. Poté musí vše vydezinfikovat, aby zklidnila mysl a mohla fungovat dál.  Dalším strašákem je Covid (není naočkovaná, protože byla těhotná, před porodem – ale uvažuje, že by se nechala nyní. Myslíte, že jako kojící může? Bohužel její psychické stavy jsou velmi kolísavé a většinou tu špatnou reakci odnese její přítel. Je z toho nešťastná, vidí, že ji to ničí vztah i ji samotnou. Je velmi unavená nejen z 6 týdenního miminka(celodenní kolotoč + nevyspání + únava), ale i z OCD vtíravých myšlenek a obsedancí. Je plně kojící a tudíž nevíme, jak postupovat v léčbě, co může pro to udělat. Vím, že problematika OCD je velmi složitá a najít odborníka, který by nám pomohl je velmi těžké, v tento okamžik velmi důležité, jde o záchranu mladé ženy, její rodiny a miminka. Moc Vás prosím o pomoc. Děkuji za cokoliv čím mi pomůžete.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.