odcizeni-partnerky

Robert zeptal se před 2 roky

Dobrý den, partnerka již delší dobu cca půl roku o mně nejeví zájem jako o partnera. Všechno si vynucuji. Objetí, pusu a i intimnosti. Její reakce je ve formě co zas chci, u objetí – to by už stačilo a u intimností – tak tas chceš sex – tak pojď no. Nic jí nenadchne, snažím se jí jen tak kupovat květiny – její reakce co si žehlím a podobně. Nic nezačne sama, mám pocit že ji náš vztah dusí a občas z toho vzniknou i hádky kde já musím následně vše urovnávat a snažit se aby sme fungovali. Už nevím co mám dělat, ale pokud bych si jí nevšímal, myslím že ji by to vůbec nevadilo. Prosím o radu. Děkuji.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Roberte,
ve vztahu je třeba zachovávat rovnováhu na urovni má dáti – dal. Když jeden dává méně, je třeba se přizpůsobit, protože jinak u méně angažovaného vzniká podprahový pocit zadluženosti, pocit viny – a protože tomuto pocitu se chce vyhnout – vzniká  pocit odporu vůči dávajícímu… 
rovnováha – to je princip lásky.
Ano, stává se, že když jeden dává méně, druhý přestane dávat tolik a tak se ukáže prázdnota vztahu … prázdnota, ve které se bud znovu tvoří láska nebo čas rozloučení…
Na spokojený vztah je třeba dvou angažovaných bytostí na všech úrovních.
Přeji odvahu přijmout realitu takovou, jaká je.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.