oprávněná žárlivost (?)

Ela zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,
přečetla jsem spoustu dostupných článků o žárlivosti a nenacházím odpověď na situaci, kdy partner přiznává, že potkal jinou ženu., kterou nazývá kamarádkou, ale chová se jako zamilovaný puberťák. 
Jsme spolu 7let, jemu 52 a mně 50 let a ty roky nám spolu bylo hezky. Vím, že jiné ženy se mu vždy líbily, ale nikdy se nechoval jako v poslední době, kdy si začal s touto kamarádkou intenzivně dopisovat přes sociální síť a protože jsem stále na toto narážela, že mi to vadí, tak jsme o tom začali mluvit. Přiznal, že mu dělá dobře flirtovat, že ona je ( oproti mně ) stále pozitivní a usměvavá a je mu s ní dobře. Vím, že se i vídají. Přitom mě ujišťuje, že mě miluje, nechce o mě přijít a jsem jeho osudovou ženou.
Žárlím, propouštím si to, strašně mě to trápí a dělám úplně iracionální věci a neskutečně kazím náš vztah neustálým rýpánim, jízlivostí a potřebou pitvat se v tom co se děje.
Mám čekat až se uklidní , ale co když  svým chováním docílím pravého opaku..
Ráda bych přepla hlavu a dokázala být šťastná z toho, že chce být se mnou, ale nejde mi to 😢

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

milá Elo,
toto jsou situace, které v našem pozemském životě a v pozemské lásce způsobují lidem bolest…  převezmu text od Hanky Rákosníkové:
Mezi mužem a ženou je speciální vztah vzájemné podpory, je to ta nejpodstatnější ‚závislost‘, jakou si lze představit. Jako projev odporu na tuto ‚závislost‘ se zformoval ‚klan‘ protizávislých.
Tato ‚závislost‘, která je hlubokou lidskou přirozeností, se realizuje na úrovni čaker. Ženina druhá čakra ‚vyživuje‘ mužovu druhou čakru, uzemňuje ho, mužský princip se tak stává ‚tvořivě krotkým‘, jeho oheň tvoří konstruktivně.
Muž vyživuje svou čtvrtou čakrou čtvrtou čakru ženskou, a umožňuje jí, aby se projevovala jako milující bytost.
Neuzemněný muž svou čtvrtou čakrou žádnou ženu nevyživí. A TO SE MŮŽE ZMĚNIT.
Ženskou druhou čakru ‚blokují‘ otcové nezdravým vztahem k dceři, majetnickým, bez úcty k ženské energii, jednáním, tím, že ji pěstují do role ‚náhradní‘ manželky(partnerky) , kdyby stávající manželka (partnerka) selhala. Stejnou roli jako otec hraje i systém,který si ženy pěstuje jako poddajnější a snaživější muže. A TO SE MŮŽE ZMĚNIT.
Mužovu čtvrtou čakru diskvalifikuje pro proces poskytování výživy nejen majetnicky se projevující se matka, ale také ‚neuzemňující‘ partnerka. A opravdu to není o tom, jak často ti dva mají sex 😏.
Odpověď na dotaz ‚co ti muži vlastně dělají?‘ zní: hledají uzemnění, vědomi si toho, že neuzemněný energetický systém je pro Život destruktivní 💡
Více o ženách s disfunkční druhou čakrou zde : https://ografologii.blogspot.com/2017/05/typologie-baby-jagy.html?m=

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.