osobni-problem

Anonym zeptal se před 2 roky

Dobrý den,  potřebovala bych radu, protože  se bojím  to říct mamce, aby si nemyslela, že jsem divná. V 16 letech jsem měla přítele, jenže mi tak moc ublížil, že jsem několikrát  skončila na psychiatrii kvůli anorexii. Teď je mi 25 a stále  nejsem v pořádku, mám deprese , několikrát jsem se pokusila o sebevraždu. Od té  doby jsem žádného  přítele neměla. Už  po dlouho  dobu  jsem si oblíbila gay anime  a mangu. Nějakou dobu  uvažuji nad tím,  že bych chtěla být kluk. Když si představím sebe, jak se mě  dotýká  chlap, co mě bere jako ženu, tak je mi zle. Ale když si představím sebe jako kluka s jiným klukem, tak jsem v pohodě. A teď nevím, jestli  v hloubi  duše si přeji  být  kluk nebo jsem viděla  až  moc gay anime. Moc prosím o radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milý Anime,
život a psychika je složitý a není to procházka růžovým sadem, i když bychom si to přáli. Když se duše pokouší zabít své tělo, vyjadřuje tím odpor k životu tady a ted. Takový odpor je dobrá živná půda pro depresi. Takže doporučuji v první řadě milovat své tělo … dotýkat se ho, mít z něj radost, děkovat mu za to, že nám umožnuje život…
Je možné, že potřebujete uvidět to, vůči čemu jste v odporu a to je třeba přijmout… jak máte pocit, že jste zintegrovala zážitek z 16 let do svého života ? přijala jste ho nebo ho odmítáte? 
Já důvěřuji tomu, že člověk se narodí přesně tak, jak má …. takže za mne je odpor k vlastnímu pohlaví pouze zástupný problém…. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.