Oživení vztahu

Věra zeptal se před 6 měsíců

Dobrý den,
chtěla bych porosit o pohled třetí strany a snad i o radu. S přítelem jsem 9 let, máme spolu pětiletého syna. Po porodu se mé city k partnerovi začaly vytrácet. Začala jsem vidět věci, které jsem asi dřív neviděla, protože partner se nijak povahově nezměnil. Ale jeho chování mi najednou vadí. Asi nejvíc mi vadí, že neplánujeme, nekomunikujeme a synovi se věnuje, jen když ho požádám. To se mu pak ale věnuje naplno. Přesto však raději tráví svá odpoledne a večery hraním her. Na vině jsem ale podle něj já, protože stejně na něj nemám čas jako dřív a vlastně se mu nechci věnovat. Má pravdu v tom, že si večer raději jdu lehnout, než sedět s ním a nemít si co říct. Jeho reakce a chování už mi natolik vadí, že jsem mu navrhla rozchod. Odchodu se ale brání, protože prý nemá kam jít a má nás pořád rád. Vždy jsem si ve složitějších situacích věděla rady, ale teď nevím, jak dál. Se synem je rozhodnutí složitější. Pro mě je rodina, její štěstí a štěstí mého syna důležitá. Jenže syn to velmi vnímá a nechci, aby naše chování s partnerem mu ubližovalo. Je nějaká rada, jak zase najít k partnerovi cestu a vztah oživit?
Moc děkuji za Váš názor, případnou radu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Milá Věro,
je třeba si uvědomit, zda chcete obnovit lásku ve vašem vztahu… to je základ … Pak je třeba zkoumat, jestli je to reálné – jestli vaše vyhasnutí došlo za hranu, kde je to jen obtížně vzkřísitelné. V podstatě by bylo nutné vzít partnera se vším – mám ho ráda a přijímám ho, i když … se stalo to a to, i když…. dělá to a to… Cesta soucitu a vděčnosti. Psát si každý den…. Když dokážete toto, pak je možné komunikovat o tom, co byste si přála ve vztahu vylepšit – co je reálné a co není …
Do vztahu je třeba mít otevřené srdce, ženo – pokud to nedovedete, nejde z jakýchkoliv důvodů – není to optimální pro nikoho ze zůčastněných a je třeba hledat cestu rozchodu.
Můžeme dát i konzultaci online.
Přeji vše dobré.

může se hodit i kniha: Mám tě rád, ale zamilovaný již nejsem

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.