Panická ataka

Marek zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den/večer, trpím na panické ataky, zároven mám diagnostikován Aspergerův syndrom a ADHD. Léky na ADHD jsem přestal užívat před rokem a půl, Nejsem zastáncem léků. Vše bych

rád řešil jinými způsoby. Moje panické ataky, které se objevují čím dál častěji ( začali zhruba před rokem) řeším tak že si dám 3/4 piva, ale nechci to takto praktikovat, proto se ptám, jak si od nich pomoct. Vím že vše je to jen v hlavě, ale pozoruji svoje zdravý a hlavně srdce a každá prkotina mne rozhodí a vyvolá panickou ataku,. At už jde o extrasystolu, nebo o rychlejší tep. ( jsem pořád ve stresu a srdce dle EKG v pohodě)

naposledy mi EKG bylo měřeno minulý rok cca dube/ květen při záchvatu panické ataky( v té době jsem nevěděl o co jde a měl jsem strach tak jsem si zavolal RZP) Dali mi apaurin 10 mg a bylo to v pohodě, takže organické postižení srdce mohu vyloučit. psychiatričce jsem o tom neříkal z důvodu vvýše zmíněných důvodů

děkuji za odpověd a příjemný zbytek dne/večera. Ještě dodávám e nechci žádně BZD ani antidepreiva, takže mám se s tím smířit a prostě to přetrpět, nebo existuje léčba jinak?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 6 měsíců

Doporučuji https://www.nudz.cz/lecebna-pece/oddeleni-1-uzkostne-poruchy/profil/ 
je třeba systematický a věcný přístup.
záleží na tom, jak jste pro sebe duležitý, co jste ochoten pro sebe udělat.
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.