Partner a dospělé děti

romana zeptal se před 1 rokem

Dobrý den,ráda bych Vás poprosila o radu.Moc mne trápí rodinná situace a nevím si rady.Jsem vdova a skoro 3 roky mám přítele.Bohužel asi před půl rokem velice zklamal.Dospělá dcera na něj vypátrala, že mi lhal a některé věci i zatajil.Nezachoval se dobře zkrátka.Já jsem vjsem mu oznámila konec našeho vztahu.On však začal bojovat, žádal mne o druhou šanci, vysvětlil mi proč lhal .Rozhodla jsem se mu před půl rokem tefy dát šanci a řekla si, že ve  v našem věku nikdo není dokonalý.Jsem ročník 1960 , přitel 1962.Od té doby je klid, pomáha mi, jak může a já mu začínám opět věřit.Jsem s ním ráda.Ale problém je v tom, že moje dcera řekla, že ho nenávidí , neveri mu a mě nechápe.Nebude prý ke mě už chodit a přestala komunikovat.Měla pravdu ano, přitel lhal, ale já mu jen dala šanci.Moc mě trápí vztah nyni s milovanou dcerou a nevim jak se vlastně zachovat.Přitel mi každý den dokazuje, jak ho mrzí co udělal.Děkuji moc za Váš názor a nasměrování.S pozdravem

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá Romano,
dcera je ostrá a nemoudrá. 
Nectí vaše právo na vaše vlastní rozhodnutí.
Dovoluje si nenávidět a cítí se k tomu oprávněna – velmi nepokorné. 
Její nenávist je pro ni víc než láska a respekt v k vám.
Nějak asi nemuže unést, že ji nepodléháte tak, jak by si představovala. 
Chápu, že si dopřáváte partnerského života. 
Ponechejte na dceři, jak se s tím porovná – můžete ji říci, že vás mrzí, jak nekompromisně se staví, že vám tím komplikuje život, ale i sobě – že se tedy asi budete vídat méně, než by bylo přirozené, kdyby nestavěla bariéry. 
A samozřejmě, že vy taky nevíte, co bude, ale to je holt život a tak vás baví a tak ho berete.
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.