Partner nechce dite

Aneta zeptal se před 10 měsíců

Dobry den,
resim pro me hodne tezke tema. Odmala vim, ze si moc přeji mit vlastni deti. Dlouho jsem vsak nenachazela partnera, se kterym bych opravdu chtěla byt.
Potkala jsem ho az pred par lety a v zivote jsem nebyla stastnejsi. Je to ten nejuzasnejsi clovek, ktereho jsem si mohla přát.
Problem je však v tom, ze on deti nechce. 
Jeho duvody chapu. Je o dvacet let starší nez ja a deti ma. Chapu, ze uz „to ma za sebou“ i to, ze uz je prostě starsi a ze si chce uzivat spise casu pro sebe. 
Ja vsak nevim, co mam delat. Obetovat sve prani mit deti? Nebo obetovat nadherny vztah?
 
Dekuji

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 10 měsíců

Milá Anetko,
no, to od partnera není hezké – obsadit mladou ženu, která chce děti, dopřávat si její zdravou energii a nedopřát ji prožít mateřství. 
Byla by jiná situace, kdybyste se rozhodli děti mít a nezadařilo by se… takhle vás partner staví do pozice, kdy po vás vlastně chce oběť – ocení tu oběť? co nabízí za to?  Zažila jsem nejednou v poradně podobnou partnerskou situaci – když žena se rozhodla odejít – muž byl ochotný mít se ženou dítě – to není návod – jen sdílení zkušenosti – nic víc – nic míň. Zažila jsem mnoho partnerství, kde narození dětí vztah  neunesl … 
Je to skutečně náročná volba. A zodpovědnost za tuto volbu je na vás. Žádné rozhodnutí v tomto bodě není ani dobře ani špatně – jen se váš život bude odvíjet jinak. Na každé cestě jsou zisky i ztráty a tak je to třeba brát. 
Milá Anetko, přeji vám šťastné rozhodnutí a také důvěru, že váš život si vytvoříte tak, aby se vám líbil. 
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.