Partner nechce společné bydlení

Kendy zeptal se před 8 měsíců

Dobrý den, chci se poradit ohledně mého problému v partnerství, jestli na to vůbec existuje řešení. S přítelem máme moc hezký vztah, jsme spolu už skoro 6 let a jsem si docela jistá, že je to ten pravý, rozumíme si ve všech ohledech, stále mě moc přitahuje, tak si často říkám, že jsem měla velké štěstí na partnera, jenomže ten vztah je na dálku a už je dlouho zaseknutý. Otevřeně o tom spolu mluvíme a narovinu mu říkám, že už bych se chtěla sestěhovat a on to sice nezavrhne, ale nic se neděje a tu snahu nevidím. Dlouho už se to táhne a nikam se to neposouvá. Já vím, že je docela problém, že každý máme práci celkem daleko od sebe a nechceme ji ani jeden měnit, ale pro mě to takhle na dálku nejde, když se vidíme o víkendu. Já na něj nechci tlačit a jsem hodně trpělivá a nechci dávat nějaká ultimáta, často mu říkám, ať si rozmyslí co chce, ale vypadá to, že nechce nic řešit a vyhovuje mu to takhle. Ale mně dost chybí intimita a sex a jak bydlím sama, někdy vážně potřebuji i chlapskou ruku. Určitě bych našla někoho, kdo by rád bydlel společně, ale já nikoho jiného nechci a nevím, jestli na něj mám čekat, někdy si říkám, že mi za to stojí, ale někdy mi dochází trpělivost a váhám, jak dlouho mám čekat, jestli mi to za to vážně stojí. Můžu takhle čekat dlouho a nikam se to neposune, zatímco bych s někým jiným mohla už dávno vybudovat nějaké zázemí, ale teď si nedokážu představit ani být s kýmkoli jiným. Taky už mám věk třeba na svatbu, kterou bych moc chtěla, ale k tomu on se v nejbližší době určitě mít nebude, taky proč když spolu nebydlíme…Jen bych prostě potřebovala vědět, jak nejlépe postupovat, jestli čekat a nechat mu čas, nebo mu dát nějaké zásadní ultimátum… Jde to vůbec nějak zařídit, aby sám od sebe se chtěl sestěhovat? A aby pak vůbec byl šťastný, aby to nakonec nebylo tak, že jsem ho do něčeho natlačila, co sám nechtěl. Děkuji za jakoukoli radu. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Kendy,
chápu – vnímáte, že ten muž vám není zcela oddaný a vy byste si to přála. Když dáte ultimátum, domníváte se, že to začne cítit – obvykle nikoliv –  sama sebe propojte na vnitřní urovni – chci takový vztah – kde a jak se cítím? jak uvedu svá centra (rozum – srdce – životní/sexuální sílu) do souladu?  následně můžete dát ultimátum sobě …
Když budete chtít v té věci pomoci – můžeme se domluvit na konzultaci. 
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.