Partner se bojí otevřít

Victorie zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, 
s partnerem jsme spolu skoro rok, ač se známe mnohem déle a partner si na mě myslel čtyři roky. Jsme se konečně dali dohromady, první měsíc byl úžasný neustálá náklonnost od přítele. Poslední čtyři měsíce si spíše přijdu, že jsem já ta co dává do vztahu maximum a přítel je spíše odtažitý. Dnes se mi přiznal, že se bojí si mě pustit k tělu, abych mu neublížila. Nikdy mi neřekl, že mě má rád ovšem mi to dokazuje tím, že mu nedělá problém kamkoliv pro mě zajet či mě odvést, takže to spíše dokazuje činy. Pusu či objetí musím iniciovat také já a dnes se mi přiznal, že mě objímá a dává pusy vždy, když spím. V předchozím vztahu si okusil dost nepěkných věcí. Ale mě mrzí, že mě sám od sebe neobejme či nedá pusu a niž bych spala. Chápu, že potřebuje prostor, ale ráda bych mu to nějak ulehčila či dostala radu jak s tím dále mám pracovat. 
děkuji za odpověď s přáním hezkého dne 
VB

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Viki,
doporučuji osobní společnou návštěvu. Chápu, že vy jako citlivá žena potřebujete cítit náklonost, být objímána a dotýkána. Doporučovala bych partnerovi, aby vědomě pracoval se svými pocity, strachy … v té věci vás mohu provázet – bud osobně nebo online … https://rovena.info/psychologicka-online-poradna-zdarma.html  Obavy z opravdové intimity a strach ze zranitelnosti je to, co zpusobuje bolest a odtržení od opradovosti a života. V té věci v počátku partner muže podpořit, je to cesta však indiviuální, vhodné je pracovat na svých pocitech každý sám a třeba i sdílet své konání …Pro práci se sebou a s vlastními emocemi mohu nasměrovat, naučit, inspirovat.
Jak říká OSHO: „tvé vlastní hloubky, tvého vnitřního bytí, jsi si vědom jen tehdy, když se jich dotýká někdo jiný. Jenom v hlubokém vztahu se v tobě rozezní něčí láska a přiměje tvé hlubiny k bytí. Jenom skrze někoho jiného objevuješ sám sebe. Jsou dvě cesty objevování. Jednou je meditace, kdy bez druhého hledáš svou hloubku. Druhou cestou je láska, kdy s druhým hledáš svou hloubku. On se stává cestou k dosažení tebe. S tím druhým vytváříš kruh a dva milenci tak pomáhají jeden druhému. Čím hlouběji jde láska, tím více z jejich vnitřních já se odhaluje. „

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.