Partner si myslí, že jsem duševně nemocná

Lenka zeptal se před 3 roky

Dobrý den. Mám takový dotaz. S přítelem máme téměř 4letého syna a nežijeme spolu od jeho narození. V podstatě jsme se několik let snažili vztah lepit, udržet, ale nešlo to. Partner si myslí, že mám nějakou duševní nemoc, kterou si moje rodina (mí rodiče) nechtějí přiznat. Já osobně vnímám, že mám nějaký blok, který neumím sama řešit přesto, že jsem se o to pokoušela a lecčím už prošla. Zvažuji konzultaci u psychologa, protože mě můj problém svazuje jak v mezilidské komunikaci, tak hlavně ve vztahu, kdy spolu s partnerem nejsme schopni fungovat ani komunikovat. Jsem si vědomá, že mám nějaký blok, ale s partnerovým přístupem ke mě (je na mě sprostý a obviňuje mě) nejsem schopná svůj problém řešit. Několikrát mi vyhrožoval, že jsem nemocná a o dítě přijdu atp. Proto pro mě není lehké s tímto něco dělat, nemám od něj podporu. Zkoušela jsem docházet na kineziologii, prošla jsem nějaké alternativní terapie a zkoušela jsem svůj problém řešit, ale pořád je to málo. Stále mě obviňuje, že jsem pomatená, ezoterická p*, že se věnuji alternativní terapii, nadává mi sprostě, vyhrožuje. Co si o tom, prosím, myslíte? Já se snažila řešit svůj problém se sebou, nízké sebevědomí, nesebedůvěru, závislost na partnerovi apod., ale on mě přesto stále uzurpuje a obviňuje a chce ze mě mít nemocného člověka. Přiznám se, že mám potíž se objednat k nějakému psychologovi, asi se obávám posuzování. Přesto všechno si ale myslím, že jsem nějaký kus práce na sobě udělala a snažím se upřímně odstranit svoje problémy a pracovat na sobě. Partnerovi to vadí. Moc děkuji případně za Vaši odpověď a reflexi. Lenka

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Lenko,
doporučuji, abyste se k psychologovi objednala a poprosila otce své dcery o to, aby tam šel s vámi, aby mohl říci, jak situaci vidí. Věřím, že psycholog zavnímá, co je třeba dál. Pokud jste z okolí, můžete se objednat, věřte, že mám pochopení pro vše lidské :)
Přeji vše dobré.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.