Partnerova kamarádka

Alena zeptal se před 2 roky

Dobrý den, prosím o názor na mou situaci. Jsme starší pár, oba rozvedeni, poznali jsme se až po rozvodu s bývalými partnery, žijeme spolu asi 13 let. Partner je asi rok v důchodu, já ještě pracuji. Partnerův velký koníček je cestování a chození po horách. Je těměř každý den někde na kopcích a když se volně cestovalo, několikrát do roka vycestoval s partou podobných nadšenců. Asi před pěti léty jsem zjistila, že mi lže, někdy říkal, že jede třeba na tři dny sám někde dále do hor, ale sám nebyl, byl vždy s nějakou kamarádkou. Když jsem to zjistila (v době, kdy neměl chytrý telefon a já jsem zjistila změnu v jeho chování, tak jsem nakoukla), byla jsem já ta nejhorší, on přece nic špatného nedělá. V této době jsem také z telefonu zjistila, že mi je nevěrný a schází se také s ženami ze seznamky. Ale nyní mám takový problém, kvůli kterému se trápím. Partner chodí na hory se ženou, která je mladší, než jeho děti. Kdysi s ní byl na tajňačku několikrát pod stanem i v penzionu, to mi řekla ona sama, když se jednou na partnera naštvala, partner to potvrdil. Vím, že je lepší chodit po horách s někým, vím, že ona je pro hory nadšená, ale prostě když jsem v práci a on je s ní, trápím se. Když si píšou, protože se údajně domlouvají na hory, opět se trápím. Tu kamarádku mu kvůli klidu ve vztahu toleruji s tím, že budou chodit na hory jen na jeden den, nikdy ne přes noc. Chodí spolu na kopce někdy i třikrát v týdnu. Když mám volno, vždy trávíme čas spolu, většinou taky na horách, nebo na zahradě. Chová se ke mě hezky, ale já se trápím, když je s ní a když si s ní píše a z naší společné dovolené ji každý den posílá fotky. Někdy mám i problém se spánkem a soustředěním. Jak z toho ven? Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Alenko,
rozumím tomu, že vám není příjemný vztah vašeho muže s kamarádkou… patrně cítíte ohrožení v nějaké oblasti intimity vašeho vztahu…. podle všeho to však vypadá, že ji má vskutku jako kamarádku, že váš vztah neohrožuje …. kdyby to bylo možné, doporučila bych konzultaci online i s vaším partnerem, kde bychom to probrali co nejkonkrétněji pro vaši situaci.
V principu je třeba prožít sama v sobě dost jistoty, příjemné by bylo, kdyby vás v té věci podpořil partner – nelze to však vynucovat. Je třeba proměnit svou nejistotu v sílu a stát se přející ženou, která muži tento vztah dopřává – bylo by samozřejmě vhodné, abyste se s dotyčnou seznámila při nějaké přirozené situaci….
cítím, že by online hovor byl efektivní, aby objasnil vám i partnerovi jemné nuance…
Přeji vše dobré.
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.