Partnerská krize

Gabriela H. zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
chtěla bych pomoci. Letos v lednu jsem poznala klučinu se kterým jsem měla hezký vztah. Bohužel do našeho vztahu se po nějakém cca měsíci vmísil můj ex partner. Začal mne chtít zpět jako partnerku do vztahu a nechápal, že mám nyní vztah. A že dva by se měli spojit přirozeně a né nucením. Čas plynul a můj ex partner začal dělat věci, které dříve ve vztahu nedělal – každý den mi dával růže, dárky a i přesto, že věděl, že vztah nyní mám. Nějakou dobu mi vyhovoval zájem dvou mužů, bohužel nynějšímu partnerovi se to nelíbilo. I přesto vše já neměla sílu mu sdělit, ať přestane. Nějakou dobu mi partner toleroval, návštěvy a kontakt s ním jenže po čase mě chtěl partner pro sebe. Dal mi jasnou volbu ať se rozhodnu, koho vlastně chci. A já osobně se dostala do situace, kdy jsem nevěděla koho vlastně chci. Po nějakém půl roce přišel expartner s tím, že si mě nechal vytetovat na své tělo jak podobu mou tak i jméno s mým datumem narození. Nevěřila jsem vlastním očím a nechápala jsem proč to dělá. Bylo mi to líto. Řekl mi že je to důkaz lásky. Za další měsíc jsem se se svým partnerem krz svého ex začala hádat. Až jsem já si sama usmyslela, že si nechám vytetovat expartnera také. Stalo se tak můj partner mě před vším varoval, chtěl mi pomoci, ale já ho neposlechla. Po tetování jsem mu sdělila, že se odhodlám a ukončím to s tím ex. Bohužel můj partner to nevydržel a ukončil to se mnou. V jednu chvíli mi to bylo jedno, jenže jsem si uvědomila, co pro mě vše partner dělal a že ho opravdu miluji. Bohužel přesto jak jsem mu se vším ublížila tak je mu to líto a na jednu stranu mě chce cítím, ale na druhou ne jelikož nemá důvěru a nevěří mi. Snažila jsem se mu po tom všem říci, že mi na něm záleží a chtěla bych ho zpět, ale on nyní nechce a neví ani jestli bude chtít. Nevím, co mam dělat, chtěla bych vrátit čas abych ho mohla mít a věřil mi a žili bychom jen my dva spolu. Co bych měla dělat ? A dá se to vrátit zpět náš vztah s partnerem ? S ex jsem to ukončila a nemám s ním kontakt.
Děkuji Vám za radu

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá neznámá,
to, jak jste narušila intimitu vašeho vztahu s novým partnerem je vskutku silné… pravděpodobně jste si díky tomu uvědomila, že ve třech se žít nedá – tedy jsou tu pokusy s polyamory, ale má svá úskalí a principy… pro spokojenost je běžné, že je třeba chránit intimitu vztahu, kam patří jeden muž a jedna žena – nikdo jiný … 
zda partner v sobě dokáže uzdravit zranění, které vzniklo tím, že jste ho znejistila, to nevím… pokud to nedokáže, i kdybyste vztah obnovili, bude mít závažnou trhlinu.
Přeji vše dobré…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.