Partnerská krize

Samanta zeptal se před 2 roky

Dobrý den,  snad mi poradíte. 
V únoru tohoto roku jsem se jako čerstvě 18-tileta odstěhovala k příteli( znali jsme se již rok), který je o pár let starší.  Důvodem stěhování bylo „psychické týrání“ a velká manipulace ze strany matky. Bohužel jsem si od máti odnesla její moresy, které mi dělaly peklo v partnerském životě.Přítel je velice tolerantní a trpělivý, počítali jsme s tím, že pár neshod kvůli mamcinym moresum v mém chování přijde. Bohužel to přišlo ve větší míře, než jsem čekala, kdykoliv jsem byla rodinu navštívit a máti ke mě měla dlouhé proslovy,jak sem špatná, bylo to horší a horší. Věděla jsem,že jsem lehce zmanipulovatelna, ale že to bude až takhle… snažím se nad mamkou nepřemýšlet.  Mám v sobě 2 osobnosti MĚ a MAMKU. Snažím se s tím bojovat, ale jde to pomalu.
Vzhledem k tomu,že jsem si z rodiny také neodnesla pozitivní chování vůči partnerovi( mamka s taťkou se v mém dětství pořád hádali) musím na některé věci přicházet až teď.  Kdykoliv udělám chybu,partner mi vše vysvětlí. Jenže teď jsme ve stádiu, kdy je náš vztah na hraně. Mým problémem je,že při rozhovoru si nedokážu zapamatovat důležité věci, jsem schopná se pohádat a na druhý den nevědět,  proč hádka vůbec vznikla. Trápí mě to, nechci o partnera přijít, kvůli tomuto.  Zkoušela jsem meditace, které mi pomáhaly uvolnit negativní myšlenky z hlavy,aby bylo místo na ty pozitivní,  ale velkého účinku se nedostavilo. 
Chtěla bych vědět, zda je nějaké řešení, jak nastavit hlavu tak,aby si tyto věci zafixovala. Na závěr chci říci, že ve škole mi učení jde, nemám s tím problém, jen po testu pomalu učibo odchází,  stejně jako při debatách s partnerem.  Bere to jako nezájem o něj, z mé strany,  což mě mrzí. 
Preji hezky den 
J.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Samantho,
je moc milé, že si uvědomujete mamku v sobě…  lze s tím pracovat formou léčivých meditací v kombiaci s voice dialogue a rodinnými konstelacemi. Ocenuji, že se o to snažíte, avšak přecijen člověk sám má méně energie a také nemusí znát některé důležité principy. Proto doporučuji spolupráci pravidelnou např. se mnou. Vzhledem k tomu, že jste studentka, mohu nabídnout cenu 500kč za setkání v rozsahu 1h až 1,5h …  Mužeme domluvit i online konzultaci… 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.