Partnerský vztah

B.S. zeptal se před 1 rokem

Dobrý den Nevím co dělat.S partnerem jsme 10l spolu.V červenci máme svatbu. Dá se říct, že  máme spokojený vztah. Až na jedno. Partnerova matka je stara,nemocná,hodně zapomíná.K Nám se přestěhovat nechce. Bydlí sama 70km od Nás.Partner má neustále potřebu ji volat a kontrolovat.Doslo to tak daleko,že si volaji i NOCI. Vedou hodinový hovory.Trva to  8mesicu,Partner si mě přestal všímat,nepovídame si,nemáme sex, Od rána do Večera telefonuje s matkou.Kdyz volá v noci,mě to budí.Řekla jsem mu,že se mi to nelíbí. Tak mě okřiknul.Telefonuje dal.Nevím co dělat..Jsem z toho nešťastná. Děkuji za odpověď. B.S.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 1 rokem

Milá B.s.,
chápu rozladu z této situace – neb jste se octla ve vztahu, kde vás muž vnitřně opustil a dokonce nerespektuje vaši biologickou potřebu spánku. Příčinou je, že do popředí se dostal jeho vztah s mámou a aktivovala se jeho dětská láska k mámě – čímž ztratil svou dospělost a schopnost být partnerem. 
Ptáte se, co máte dělat, že jste neštastná. Tak základem je, neopomenout sama sebe a své potřeby – pokud se cítíte zanedbána – dopřejte si péči, dejte si to, co vám od muže chybí – nějakou péči, radost, spolupráci s jinými lidmi – to není návod v tuto chvíli pro odchod do jiného vztahu…. jen upozornění, že se o sebe potřebujete starat tak, abyste nebyla neštastná.
Co se vztahem – tot otázka – nikoho nemůžeme donutit k tomu, aby se vám věnoval – v tuto chvíli na to nemá. Vy můžete na nějaký čas přejít k typu lásky přátelské – tzn. být pro sebe jako lidi, kteří spolu mohou sdílet psychično i péči a přiměřenou podporu. Jinak samozřejmě by nebylo od věci, aby partner – třeba i s vámi jste zašli do poradny – budet-li mít chut – ráda se vám jednotlivě či společně budu věnovat – bud na živo v psychologické poradně v Praze nebo v Nymburce. nebo Partnerské poradně online. 
Přeji vše dobré. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.