Partnerský vztah versus bývalá přítelkyně.

Andrea Schneiderová zeptal se před 2 roky

Dobrý den, docela nevím kudy kam s následujícím problémem. S partnerem se známe 5 let, z toho půl roku trvá náš vztah a 3 měsíce společně žijeme. Partner má z předešlého vztahu dvě děti, já také. V dětech žádný problém nevidím. Ale v jeho předešlém vztahu ano. S bývalou partnerkou si několikrát denně telefonuje prům. 3x, SMS 6x, messenger samozřejmě také 2x. Většinou tedy volání apod. vzejde z její strany, ale on vždy ochotně odpovídá. Z počátku jsem to chápala nevyřešené věci, kolem jejich společného soužití, děti apod., jen po několika hovorech kolem půlnoci a SMS nemluvně, jsem partnera požádala, zda bychom se mohli domluvit na tom, že po 22,00 nebude volat. Podal jí to tak, že já si to nepřeji, tak několikrát napsala těsně před 22,00 a neopomněla napsat, jej vlastně večerka. Když jsem s ním probírala, že to přece není v pořádku, s frekvencí jejich konverzace a že mi to ubližuje a vadí a at se na celou situaci zkusí podívat uz mého pohledu, jak by se mu líbilo, kdybych dělala totéž.Vlastně nic nezměnilo, já přestala jakoliv komentovat tuto situaci, ale poté jsem se dozvěděla, že několikrát byl v jejich bývalém bytě, pochopila bych kdyby za dětmi, ale i na to jsem namítala, že si je přece může vztít sebou ven, na procházku, zmrzku apod. Jeho nývalá není smířená s jejich rozchodem (ikdyž trvdí opak), všemožnými způsoby, se ho snaží dostat k nim domů, probrat toto a tamto, zatím není mezi nimi nic vyřešeno – majetek, děti, nic. Opět jsem partnerovi řekla, jak moc mě to zraňuje. Řekla jsem mu také, at se sní klidně schází a řeší problémy, ale někde na neutrální půdě. Zbytečně, opět mi řekl, že tam byl. Po nepěkné hádce, kdy viděl, jak jsem z celé situace zničena, mi slíbil,že do bytu již nepůjde, na druhý den, se stal opak. Na mé námitky mi řekl, že mě hrozně miluje. Já ho také moc miluji a chci s ním budovat a mít pěkný vztah, který bude naplněn smíchem a štěstím, ne pláčem a bezradností jednoho z nás, plus výsměchem jeho bývalé. Nevím jak dál postupovat, jak reagovat, když nastála situace nastane…což je vlastně každý den. Mu to nijak nenormální nepříjde, prý neví jak to z rozchody chodí, je v této situaci poprvé…Omluva, výmluva, hloupost, zabedněnost, nechuť si to rozházet s bývalou?! A co se mnou, já jsem pak ta zlá. Nevím jak dál, jinak máme vztah v podstatě harmonický.
Děkuji moc a mockrát, za Váš názor, ochotu a radu. 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.