Partnerství

Jana zeptal se před 2 roky

Dobrý den, jsem v partnerském vztahu pomalu už 5 let. Od 2. roku se to nějak táhne. Přítel začal hodně hulit, což teď omezil, ale začal brát pro změnu houbičky… A chce zkusit nějakou další látku, zvanou Kratom. Vůbec se mi to nelíbí, drogy doslova nesnáším… A nejhorší je že mě ve 2. letém vztahu podvedl. Líbal se s jinou a ta mu velice pomáhala. A on z ní byl unesený jaká je kámoška. Z mého pohledu jej, naučila akorát hulit ještě víc, pít a dělat vlastní rozmary bezhoohledu na dopady vůči našemu vztahu. Došlo to do takové fáze že jsem se s ním skoro rozešla.. ale nakonec ne a on slíbil jak bude lepší atd… Byl do doby než si začali zase psát, ale on ji bere jako úžasnou kámošku a nedokáže pochopit že mi to nehorázně vadí. A jsem schopná se kvůli tomu i rozejít. Od té doby kdykoliv si píše s holkou mám strach co provádí… Jelikož loni si pro změnu nechal od určité osoby posílat nahé fotky. Nevím zda má cenu vlastně v takové vztahu být. Nenávidím co dělá a jak mě dokáže shazovat moje chování, inteligenci a jiné. Ale zároveň když jsem s ním se snaží, je milý. Ale pak jsou jeho nálady kdy nevím co se děje, ale nedá se s ním vůbec mluvit a samozřejmě já jsem ta špatná. Vůbec si nevím rady a hlavně zda má cenu takový vztah vůbec zachraňovat? 
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 2 roky

Milá Jani,
cítila bych to nejvíce na konzultaci ve třech – třeba i s každým zvlášt… nevím, co vám poskytuje a co chybí … nevím tedy, kde je rovnováha mezi přijetím toho, jaký je a kde by to bylo na váš úkor, protože je sobec a neposkytuje vám to, co do vztahu patří …  Takhle z psaní spíše cítím, že ve vztahu je dost nesouladu, který dává tušit velmi problematické bytí v přítomnosti i budoucnosti. Pravidelní huliči mívají problematické vztahy, statisticky.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.