Patricie

Patricie zeptal se před 9 měsíců

Dobrý den, jsem momentálně 3 měsíce od rozchodu. Rozchod byl z partnerovi strany. Tím, že jsme spolu bydleli jsem musela odejít. Špatně jsem to nesla. Přišel z ničeho nic s tím, že už není šťastný a nemiluje mě. Tohle mi řekl po návratu z dovolené. Myslela jsem, že ho to přejde, ale nepřešlo. Stal si za tím, že se mnou už nechce být. Od té doby se dny i noci trápím. První měsíc, jsme se hádali přes telefon. Když jsem mu něco řekla já, začal mě ignorovat, když řekl něco on mě, ignorovala jsem já jeho. Stejně jsme se nakonec začali scházet. Když jsme byly spolu na večeři, na procházce nebo byl u mě doma, chovali jsme se k sobě jako kdyby jsme spolu chodili. Tím, že rozchod byl z jeho strany, začala jsem iniciovat co se vlastně děje a co tohle všechno znamená. On nedokáže říct, žádný závěr. Jediné co, tak že mu chybim a má mě hrozně rád a nechce život beze mne. Já mu totiž řekla, že sním kamarádka být momentálně nedokážu a tim pádem by se naše cesty rozešli. Nechci ho nijak uhánět, protože se všeho hned lekne protože veškeré telefonáty, schůzky a návštěvy jsou iniciovány z jeho strany. Už několikrát jsem mu řekla, že tohle nemá smysl, scházení se jako milenci a nechtít vztah. Chtěla jsem to ukončit, on to nakonec vždycky nějak ututlal, a po takovém rozhovoru se chtěl hned vidět. Samozřejmě schůzka vůbec neobsahovala nějaký řešení situace, kterou jsem zmínila před schůzkou. Zase jsme byly jako par. Jde o to, že jsme asi par jen když jsme na dvě hodinky spolu, ale když si každý jdeme domu, tak už zase cítím, jak se mnou není. Neví vůbec co vlastně chce, což on sám ví taky a je si toho vědom. Já uz mám sto chuti jit dal, a úplně ho odriznout. Ale vždycky mě něco zastaví… je to kruh, ze kterého nechceme ani jeden ven. Hlavně se netajím tím, ze ho stále miluji a opravdu mi chybí.. Ale uz mi dochází síly.. on potřebuje čas zjistit, co vlastně chce.. ale nedokážu odhadnout zda, mu tento čas dat, jestli má smysl mu dávat nějaký čas. 
me je 23 a jemu 27. Náš vztah trval 3 roky. 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 8 měsíců

Milá Patricie,
je třeba vzít zodpovědnost sama za sebe – chápu, že je to moc těžké být ve vztahu – nevztahu. Vzít zodpovědnost za sebe  znamená, že máte možnosti volby zhruba takové:
a) říci tomu chapíkovi: kontakt s tebou je pro mne bolestivý, neumím v takovém režimu fungovat, proto se s tebou dále nechci vídat a ani být v jiném kontaktu. znamená to, sama sobě říci – ano, miluji ho a přeji jemu i sobě svobodu a ted si vybírám projít bolestí z rozchodu, přijímám to, že spolu momentálně netvoříme energii, ale energii spotřebováváme.  Proto se musím postavit sama za sebe a prožít svou celistvost.
b)  zkusit sama sebe ustát v tomto volném režimu – být při sobě – poctivě vnímat sama sebe, jak reaguje tělo a duše na  kontakt s ním – pravděpodobně se stáhnete, pravděpodobně tělo nebude tak otevřené a přejdete do vztahu kamarádského … 
c) cesta pro lidi, kteří vědí, že partnerství má ruzné podoby, že vytahuje informace o nás samých a každý bude pracovat na svých záležitostech a při tom o tom spolu budete komunikovat – k tomu jsou efektivní meditace, konzultace s psychologem … každý sám při sobě a přesto spolu. 
– mužete mne kontaktovat – https://rovena.info/ – mohu mluvit s oběma
Mějte pohodové dny

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.