Pauza ve vztahu

Z zeptal se před 3 roky

Dobrý den,s přítelem jsme 2 roky(já-27,on-31).Ještě spolu nebydlíme.V1.půl roce přítel našel byt.Já ho zarazila,řekla,že máme dva domy(rodičů),že byt nepotřebujeme.Což jsem ho zklamala. Během vztahu mě požádal o ruku a byli jsme šťastní.Ve vztahu však bylo hodně věcí podle mě-byt,termín svatby(měla by být v říjnu 2020),bydlení u jeho rodičů,kde jsem zezačátku nechtěla bydlet,pak jsme se domluvili,ale jeho rodiče to zavrhli,často jsem dávala přednost práci a koníčkům než být s ním,jelikož jsem se moc necítila u jeho rodičů,výlety a dovolená s mojí rodinou.Před 2 měsíci jsem odjela s rodinou na hory.Měla jsem mít pak“karanténu“14 dní.Přítelovi se to nelíbilo,ale já i tak odjela.Po příjezdu jsme se neviděli 3 týdny(psali si, ikdyž byl takový odměřený).Moc jsem se trápila.Uvědomila jsem si, že od té chvíle už nechci žít takový život, jaký jsem žila, že on je pro mě ten nejdůležitější na světě a chci se totálně změnit a být tu pro něho. Omluvila jsem se,přiznala všechny chyby,úplně se změnila,chtěla bych s ním už společně bydlet,svatbu a děti. Po měsíci sházení však řekl,že chce pauzu(nevím jak dlouho),že chce být momentálně sám, že se s tím nemůže pořád srovnat a že mi nějak nevěří, že se změním.Co mám udělat,aby chápal,že jsem se opravdu změnila,že chci žít společný život s ním a být jeho manželkou a maminkou našich dětí?Že nechci dopadnout jako moji rodiče? Miluji ho a nechci ho ztratit!!!

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Milá Z.,
poučení ze zkušeností je někdy drahé…. tak už víte, že o lásku i vztah je třeba pečovat. Asi opakovaně se cítil zrazený… zda bude umět a chtít obnovit to, co se v něm zlomilo, nevím.  Bohužel je možné, že už nestojí o vaši intimitu…. Ted je třeba se nevnucovat, nechat to plynout… uvidíte, jak bude reagovat na přátelský zájem…. Přeji vše dobré…

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.