Plačící jedenáctiletý syn

Eliza zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
Obracím se na Vás s dotazem ohledně syna mého manžela z prvního manželství.
Manžel má jedenáctiletého syna ve střídavé péči (týden a týden). S matkou vycházíme velmi dobře, vždy se na všem domluvíme ve prospěch dítěte.Syn je velmi plačtivý a to i v absolutně bezdůvodných situacích (dotaz ohledně toho, co si dá k večeři, dnes to bylo například úplně bez podnětu, seděl na sedačce, koukal na pohádku a najednou opět pláč, následovaný zvracením, které je u něj také velmi časté). Dalším problémem, který u něj pozoruji je, že neumí být chvíli sám. Pokud jej nezabavíme my, sedí v obýváku na gauči a čeká, co se bude dít.  A já mám potom pocit, že se mu málo věnuji, neboť nyní jsme doma převážně spolu. Na druhou stranu je poměrně samostatný co se týče povinností. Školu zvládá sám i distančně, nedělá mu problém si připravit jídlo, do školy jezdí bez problému sám jak od matky tak od nás, požádáme-li jej o pomoc (vyndat myčku, dojít s košem), není žádný problém.
Kromě střídavé péče jezdí o víkendy po prarodičích, aby tak nějak byl se všemi, takže ve výsledku není pořádně s nikým. Rodiče jsou rozvedeni skoro šest let, jeho matka má pětiletou dceru a my čekáme miminko každým dnem. Bohužel tyto problémy nenastoupily s oznámením těhotenství, jak by se dalo očekávat, ale dávno před tím. Jak u matky tak u nás má dobré zázemí, své pokojíčky, hračky, věnujeme se mu i my i matka. Nemá žádný zájem o nic, na všechny dotazy (jídlo, program, dárek k Vánocům) dostaneme vždy buď odpověď nevím nebo hm, nebo se rovnou rozpláče.
Vloni v září jsme se odstěhovali od jeho babičky, u které bydleli od jeho narození, a která se o něj starala spolu s manželem, neboť jeho matka měla zdravotní a psychické potíže (dnes již funguje naprosto bez problému).
Je na něm dost často vidět, že je neštastný ale nedokáže říct proč. Je mi ho strašně líto, mám ho jako vlastníh achtěla bych aby byl šťastný a měl nějaké zájmy, protože je to šikovný kluk, ale docházejí mi síly, navíc se mi každým dnem narodí vlastní chlapeček a já mám strach z toho, co bude dál.
Prosím poraďte jak se synem pracovat, jak k němu přistupovat, případně, kde by mohla být chyba, nebo zda máme vyhledat odbornou pomoc.
 
Předem velmi děkuji.
 

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 roky

Zavolejte případně – stručně doporučím do telefonu …

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.