plnoletost

Jana zeptal se před 2 měsíce

Dobrý den, syn 18 let má psychické problémy. Řešíme již dva roky, syn pravidelně navštěvuje psycholožku, byl i u psychiatra, ale ten mu nevyhovoval, tak čeká na dalšího…Syn se straní kolektivu, nechce moc chodit do školy, že se tam necítí dobře, je to složitější….Nevím jak moc ho mám do něčeho tlačit, kontrolovat…Vím, že je cca půl roku plnoletý, ale když ho vidím nespokojeného, chodí jak tělo bez duše a trápí se, nedá mi to, abych se nesnažila mu pomoci, přiznám se, že neúspěšně, protože většina toho co absolvuje, je zatím bez úspěchu, i když si myslím, že dva roky jsou dlouhá doba… Mám syna nechat, nebo něco podnikat? Je to to nejhorší vidět nespokojeného syna  a strašně se bojím, že když mu nebudu pomáhat, i když o to možná ani nestojí, že to dopadne špatně…děkuji předem Jana  

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 dny

Milá Jani,
bohužel vám nemohu dát odpověď, kterou byste si přála. Jen několik připomenutí:
Rodič za dítě, ani dítě za rodiče nemůže odžít jeho život. Je třeba pochopit, že jste dvě bytosti. 
Nevím, jakou má diagnózu natož příčiny potíží.
Syn je dospělý a je zodpovědný za svůj život.
Pokud rodič přejímá spoluzodpovědnost za trápení syna – často to je kontraproduktivní.
Neznám vaše rodinné poměry. Vše se odehrává v rodinných vztazích, interakcích…
Jak žijete svůj život? 
Přeji vše dobré.
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.