Pocit zbytečnosti

hana zeptal se před 5 měsíců

Dobrý den.Je mi 53 let,mám dvě děti ze vztahu nezadaného..Nebyli jsme oddáni.Tehdejší parner si mne nechtěl vzít.Vlastně jsme o tom nikdy moc nemluvili,ale v průběhu partnerství to tak nějak vyplynulo,Po našem rozchodu se ale oženil.Po mnoha letech jsem si našla přítele,ale ten se nechtěl vázat.Nyní mám přítele,který je již dvakrát rozvedený,tak,krom toho,že se scházíme,nepočítá se mnou nějak do budoucna.Tak jako všichni okolo.Vždy jsem to tak měla,že se mnou nikdy nikdo do budoucna nic neplánoval.A já zas nikdy „netlačila na pilu“.Prostě jsem to tak brala,že jsem vlastně k nepotřebě druhým.Vždy jsem to brala tak,že nejsem asi nijak vhodná partnerka pro život.A mám to tak zafixované od mala,že se mnou nikdy nikdo nepočítal a vždy jsem byla všude tak nějak navíc.Teď tedy k tomu ještě přičítám to,že nic nevlastním,jsem nemajetná.Že možná proto se mnou nikdo není.Nikdy jsem se nesnažila se někde nějak prosadit.A hlavně i momentální partner,stejně jako předchozí,mne nikde neprezentují.Vždy jsem byla jsem jakoby v utajení.Hlavně nikde nic neříkat.Tak raději všude známým říkám,že jsem sama.Aby třeba nebyla ostuda.Ne kvůli sobě,ale kvůli partnerovi.On mne nepředstavil svým známým,a nechce být znám zase mým známým.Opakuje se to stejně jako v předchozích vztazích.Jen otec mých dětí mne tak nějak představil,ale jen proto,že jsem nějaký čas bydlela s ním v jeho domě a jezdili za ním jeho přátelé.Moji tam nesměli.Tak přemýšlím,kde jsem udělala nebo dělám v životě chybu.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 5 měsíců

Milá Hani,
je to vskutku zvláštní, jak se to opakuje, že … jako nejjednodušší odpoved se nabízí to, že když sama nedáváte dostatek ucty sama sobě, že okolí vám to pouze zrcadlí … já plně chápu, že netlačíte na pilu, že chcete, aby muž konal to, co cítí dobrovolně. Nemajetná … děvče, pro muže máte cenu jako zdroj energie … uvědomte si, že to, co dáváte muži je skutečně cenné – https://www.louisehaycesko.com/optin/?pid=10731&prid=8076&utm_campaign=hal-cs-s1-l1&utm_medium=Cesty%20k%20sob%C4%9B&utm_source=Affiliate   dopřejte si to … Držím palce.

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.