Pocity nahraditelnosti a nedostatecnosti

Marie zeptal se před 4 měsíce

Dobry den, mam jiz nekolik let problem, sice se nejedna o tak zavaznou situaci, ale mne to pomerne komplikuje muj osobni zivot.
Je mi 23 let a od posledniho rozchodu trpim zejmena v pratelske sfere pocity nahraditelnosti, nedostatecnosti a dost casto to zpusobuje hadky a neprijemne situace mezi lidmi, kteri jsou mi nejblizsi.
Muj problem (u muzskych i zenskych kamaradu) je vecne srovnavani s ostatnimi jejich prateli, kdyz me nekdo nekam pozve, tak mam pocit, ze to pozvani nemysli vazne, ze me tam ani nechteji, ale zvou me jen ze slusnosti. Mam hruzu z toho, ze by se poradala nejaka vetsi akce, kde by byli vsichni, jen ja ne. Kdyz z pozvani/chovani nemam 100% jistotu, ze je uprimna, radsi nikam nejdu, aby nevznikla trapna situace. Proste mam pocit, ze pro nektere me pratele nejsem jejich prvni volba, ze se vic bavi/zasmeji s nekym jinym a to nezvladam. Ted kdyz to pisu, tak si uvedomuji, ze to zni jak kdyby to psalo uminene dite, ale nevim, proc mam takovy pocit a kdyz to prijde, nedokazu s tim bojovat a proste se uzavru do sebe, nekomunikuji a sama se s tim uziram. Casto se take dostavam do situace, kdy si rikam, kdyby tady misto me byla kamaradka XY, urcite by ji pozvali s sebou, ale mne nepozvou. Mam pocit, ze si pratele najdou nekoho lepsiho, ze je prestnu bavit a zustanu sama…
Moc Vam predem dekuji za odpoved.

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 3 měsíce

Milá Maruško,
tek nějak hledám otázku, na kteoru bych mohla odpovedet –  jak změnit myšlenky? pocit?
jestli máte takové zadání – pojdme se domluvit na konzultaci … osobně nebo online https://rovena.info/psycholog-online-na-telefonu.html
Záleží na vás, jestli v sobě něco chcete poměnit…
 
 
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.