Pohodlná možnost

hana zeptal se před 8 měsíců

Čtyři roky tak nějak „chodím“se svým partnerem.Tedy já si to celou dobu myslela.Ale postupem času zjišťuji,že jsem patrně jen jeho „pohodlnou možností“.O jeho rodině vím z jeho vyprávění.Nikdy mne své rodině nepředstavil.Ani svým kamarádům.Ani si nepřál,abych před společnými známými řekla,že spolu chodíme.Jezdíme spolu na dovolenou,ale jinak během roku spolu trávíme celkem málo času.Tak jedenkrát, ,dvakrát do týdne.Málokdy se ozvu telefonicky já.Spíš raději čekám,až zavolá on.Protože mi připadá,že když zavolám jjá,je to nevhod.Většinou setkání iniciuje sám.Protože se bojím,kdybych něco navrhla já,tak to bude nevhod.Jsem v tomto pasivní.Protože se bojím něco sama od sebe rozhodovat.Nevím,co vše mne mohlo v životě poznamenat až do této míry.Děti mám už dospělé.Moje sebevědomí je velmi nízké.Bojím se prosazovat ve více věcech.Ikdyž jsem ve společnosti,raději se stáhnu do ústraní a sleduji vše z povzdálí,ze svého koutku.Možná i to je důvod,toho,co se děje v partnerství.Ale co s tím?

1 Odpovědi
Mgr. Radana Rovena Štěpánková Personál odpověděl před 7 měsíců

Milá Hanko, 
zcela chápu, co píšete – Říkáte si, lepší toto než být úplně sama – pokud by se vám podařilo dostat vztah do stavu rovnováhy – bylo by to fajn. Na cestě do rovnováhy to v tuto chvíli znamená, nebýt na něm tolik závislá – ale asi i vy si děláte program podle sebe a když se trefí, tak fajn… Pravděpodobně je to muž, který upřednostňuje velmi sebe a ženu vnímá jako doplněk ne jako partnerku pro sdílení sebe sama a života. 
Zkuste být k sobě upřímná, pracovat na sebelásce – rozjímat a vnímat, kudy teče řeka ..
Já nemohu říci, která cesta je ta pravá pro vás …. často se stává, že když se jeden z partnerů se začne více  věnovat sobě, začne se více nacitovat na své skutečné já, projde vztah krizí/transformací – buď se vztah obrodí do vyšší kvality nebo se rozpadne. 
Mohu vám popřát na té cestě odvahu a když budete chtít můžeme se potkat bud v psychologické poradně online nebo  osobně v psychologické poradně v Praze nebo v Nymburce
 

Potřebujete více pomoci?

Po internetu poskytuji všeobecné informace. Při osobní konzultaci jsou informace k Vaší osobě zcela konkrétní. Potřebujete-li dohovořit osobní konzultaci nebo online konzultaci s psychologem, neváhejte mne kontaktovat.


Vlastní dotaz

Vlastní dotaz můžete položit v mé online poradně. Přečtěte si přečtěte pár bodů, co tam uvádím ... ať máme podobná očekávání. Pokud chcete odpověď nebo konzultaci na míru, neváhejte mne kontaktovat.


Online semináře a lekce

Nově v nabídce naleznete online semináře - unikátní multimediální lekce, naprosto konkrétní návody a inspirace.